JCE 2.0 stabilne wydanie + linkowanie do artykułów z K2

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Od 3 godzin dostępne jest stabilne wydanie jednego z najlepszych edytorów (pasków narzędzi) dla CMS Joomla!, mianowicie JCE 2.0 – autorstwa Ryana Demmera (www.joomlacontenteditor.net). Wprowadzone zmiany objęły nie tylko wygląd ikonek, ale także cały panel administracyjny.


W zależności od używanej wersji Joomla! należy pobrać odpowiednią instalacje, tym samym dla Joomla! 1.5 (JCE link) oraz Joomla! 1.6 (JCE link). Ponieważ Image Manager Extended 2.0 jest nadal w etapie dostosowywania, dlatego jego  autor prosi o wyrozumiałość i jeszcze kilka dni. Edytor JCE instaluje się tak jak każde inne rozszerzenie, z uwagi na jego wielkość 1,5 MB proces ten potrwa kilka chwil.

Dla osób korzystających z komponentu K2 mam także dobrą informacje, pojawiła się najnowsza wersja K2 Links for Advanced Link (pobierz / mirror), który to dodatek oferuje kilka przydatnych funkcji:

 • Linkowanie do kategorii K2
 • Zobacz i podlinkuj do konkretnego artykułu z wybranej kategorii K2
 • Linkowanie do Tagów K2 – Nowość!
 • Zobacz i podlinkuj do artykułów K2 należących do określonego tagu (tj. słowa kluczowego) – Nowość!

Aby zainstalować ów dodatek wybierz  komponenty ->  JCE Administration -> Install Extensions.

 • klik

  Mam pytanko.
  Czy przy użyciu JCE lub K2 jest możliwe aby każdy zalogowany użytkownik mógł z poziomu strony przesłać artykuł wraz z paroma zdjęciami lub linkiem do filmu z YouTube? I ten artykuł pojawił by się na stronie dopiero po akceptacji przez administratora.

  Dziękuje

 • piratka

  a ja mam problem, działał mi ładnie JCE 15713 w Joomli, pobrałam dziś nowy 2.0, zainstalowałam i brzydko wyświetlał się, wróciłam spowrtotem do 15713 i teraz go wogóle nie widać w artykułach, jest w konfiguracji i w użytkownikach zaznaczone JCE, jak zmienie na Tiniego to niego widać a JCE nie, plugin też jest wgrany, w komponent mogę normalnie wejść i wszystko jest tam dobrze ustawione mimo to nie widać go w artykułach 🙁

 • Co to znaczy brzydko ? Przecież JCE ma własne szablony i w mig może wyglądać jak dawniej.

 • klik

  Witam. Mam pytanie co do tłumaczenia. Jeśli chcę dodać artykuł z zaplecza to mam odpowiedni tekst

  Wpisz słowo kluczowe i wciśnij klawisz „Enter” lub „przecinek” by ją dodać „. Natomiast gdy dodaje artykuł z poziomu witryny to mam angielski napis

  ” Write a tag and press „return” or „comma” to add it” Proszę mi podać który plik muszę edytować aby to zmienić.

  Dziękuje bardzo.