Kilka słów tytułem przerwania ciszy w eterze

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Otóż proszę się nie martwić żyję. Na brak aktywności umysłowo – fizycznej nie narzekam. Helion przysłał mi dwa nowe tytuły książkowe „Druga pensja z sieci” oraz „Joomla! 1.6 Przepis na stronę„. Także, aby przedstawić rzetelną recenzję muszę przeczytać, a nie przekartkować. Do tego kończę artykuł pod roboczym tytułem „e-biznes z Joomla!” dla magazynu PC World, a terminy gonią. Także na maratony MTB  trzeba szlifować formę, aby dojechać w pierwszej setce.

Z nowości Joomlowych warto wspomnieć, iż:

 • JCE (pasek narzędzi – edytor WYSIWYG) doczekał się kolejnej wersji 2.0 tym razem RC2. Zatem tylko dni nas dzielą od stabilnego wydania. Jednocześnie Ryan Demmer pracuje nad kolejną wersją pluginu Image Manager Extended – służącym do zaawansowanej obsługi zdjęć. Z tego co można było zobaczyć na krótkim filmiku, narzędzie to będzie działać jeszcze wydajniej.
 • Sobi Pro – też już tuż tuż, według oficjalnego źródła stabilna wersja powinna wyść w połowie lipca.
 • Advanced Module Manager – dokładnie minutę temu pojawiła się kolejna wersja z trzema poprawkami.
 • VirtueMart – wczoraj doczekał się wersji 1.1.9 (lista poprawek).
 • K2 v2.5 (beta) – komponent typu CCK dla  Joomla! 1.5 & 1.6 gotów do pobrania i testowania, przy okazji warto dodać, że pliki językowe uległy zmianie.
 • Marcin

  Co do tego artykułu dla PC World, bardzo proszę o info, jeśli będzie już znana data jego publikacji … a i kilka słów o „Drugiej pensji z sieci” miło by było przeczytać 🙂

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marcin

 • Marek

  K2 2.5 właśnie tłumaczę na transifex.net 😉

 • Jacek

  Jakie wrażenia po przeczytaniu „Druga pensja z sieci”? Bo ja po pierwszych 50 stronach mam wrażenie podobne do popularnych ogłoszeń z prasy: „chcesz zarobić dodatkowe 2 tys? Kup mój poradnik. I dostajesz poradnik z radą – daj ogłoszenie do gazet takie jak ja” 🙂