Co w zapisie fonetycznym „dżumla” brzmi niezwykle groźnie, czyż nie. Wróćmy jednak do najnowszych statystyk. CMS Joomla! jest aktualnie używany  w ponad 200 krajach na całym świecie. Ilość pobrań plików źródłowych z oficjalnego źródła (joomla.org) – przekroczyła 23 miliony. Jak podaje serwis trends.builtwith.com Joomla! klasuje się na drugim miejscu jeśli chodzi o popularność CMS-ów, na pierwszym jest oczywiście WordPress. Samych instalacji, czyli działających stron,  jest blisko 1,4 mln, te liczby robią wrażenie.

Jak podaje Ryan Ozimek, prezydent Open Source Matters, ponad 2,500 stron rządowych korzysta z tego systemu zarządzania treścią. W tym taka elita jak: NASA, the US Air Force oraz US Army, nie mogło oczywiście naszego Państwa polskiego i … strony wielu (ileś setek) sądów, urzędów – bazują na Joomla! 1.0.x oraz 1.5. Nie mówiąc już o dziadku „Mambo”.

Na ten sukces składa się wiele czynników, takich jak chociażby: 7636 rozszerzeń dla samej Joomla! 1.5, kilkudziesięciu książek, eboków, czy kursów DVD. Do tego 220 nowych użytkowników dołącza każdego dnia, zakładając konto na oficjalnym forum joomla. Czyli nawiązując do tekstu piosenki Michaela Jacksona – You are not alone.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji