Kolejna książka o Joomla! – kto wie?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jak pewnie zauważyłeś (aś) w zapowiedziach helionowych na bieżący rok nie ma żadnej mojej nowej pozycji. Z tego co wiem, wiele osób to martwi, i wciąż dopytują. Niezmiernie jest mi miło, że znalazło się tylu czytelników, a ja za  honorarium autorskie mogłem sobie pojechać tu i tam 😉 .  Ale tak serio, jak widać pisać o samej Joomla! nie ma sensu, bo wciąż wychodzą nowe wersje, zmian co prawda nie ma aż tak dużo, jednakże jest to męczące szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ~5-6 miesięczny cykl wydawniczy.

Chyba ciekawsza dla wszystkich była by jednak pozycja o jakimś komponencie, albo grupie 2-3 komponentów. Obserwując rynek wiem, które by to były. Jednakże z braku czasu, i dokładnie ciepłego okresu. Dlatego jak już chyba wybiorę tylko jeden komponent za cel. Nie wiem jeszcze by będzie to w pełni prawna książka, czy ebook, ale ….

Macie jakieś sugestie, osobiście chyba jednak skupiłbym się na JomSocial-u, z racji ponad 2 letniej przygody z tym komponentem, albo co też chodzi mi po głowie Sobi Pro.

 • Sugeruję:
  JomSocial (modyfikacje) + najciekawsze rozszerzenia.
  CB + najciekawsze rozszerzenia.
  Sobi2/Sobi Pro + najciekawsze rozszerzenia.

 • ckris

  Ja bym proponował zagadnienie platform sprzedażowych. Książka o witrynie firmowej już jest, więc warto pójść za ciosem. Super byłoby też poczytać o sprzedaży treści cyfrowych (e-booki, muzyka, wideo), dodatkowych sposobach prezentacji produktów, etc.
  Taka publikacja może przynieść wymierne korzyści. Poza tym mogłaby pozwolić początkującym podjąć decyzję z jakiej platformy skorzystać (przydałoby się obszerne porównanie). Osobny rozdział można byłoby także poświęcić społecznościowemu dodatkowi, jako uzupełnienie sklepu.

  Wiem z własnego doświadczenia w jak mało świadomy sposób podejmuje się decyzję związaną z wyborem odpowiedniej platformy, a później trudno przejść na coś innego.

 • nie wiem czy już jest taka pozycja, ale może coś dla gmin – „intranet, www i BIP z Joomla! – to proste!”?

 • O BIP-ie o Joomla pisałem już w poprzednich książkach, rozporządzenie się nie zmieniło, jedynie joomla ewoluowała. Biorąc pod uwagę, że pisałem także o tym na łamach ITwadministracji – chyba już ten temat odpada. Przy okazji, chce ktoś odkupić numery sprzed ostatnich 2 lat ? okazyjna cena, w 100% nowe.

 • Co się tyczy książki „sprzedażowej”, de facto są 3-4 platformy sklepowe dla Joomla! warte zainteresowania. Jednak ja nadal uparcie twierdzę, że ten CMS nie był budowany pod sklep, więc większość komponentów przegrywa potyczkę z np. PrestaShop-em.