Pierwsza w Polsce książka o HTML5 i CSS3

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Bartosz Danowski, stary wyjadacz, jeśli chodzi o literaturę IT, napisał książkę „Wstęp do HTML5 i CSS3 „. Aktualnie jest ona tańsza o kilka procent, gdyż do 20 maja jest w przedsprzedażny. Szybko i bez niepotrzebnej teorii wprowadzi Cię ona w podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem treści internetowych, zaprezentuje niezbędne narzędzia oraz przedstawi najlepsze praktyki tworzenia stron WWW.

Znajdziesz w niej opis podstawowych konstrukcji i znaczników HTML 5 oraz sposobów ich wykorzystania do osiągnięcia określonych celów. Poznasz i nauczysz się też używać stylów CSS i poznasz wpływ poszczególnych elementów na ostateczną prezentację dokumentu HTML w oknie przeglądarki internetowej. Okazją do przećwiczenia praktyki będzie opis konkretnego przypadku, a dokładniej metody tworzenia prostej strony WWW w języku HTML 5 i formatowania jej za pomocą CSS3. Z pewnością kiedy tylko trafi w moje ręce napisze kilka słów.

 • Maciej

  Sam jestem ciekaw tej książki. Wyczekuje na recencje

 • Odradzam lekturę tej książki. Zapoznajcie się ze spisem treści i skorowidzem. Ten człowiek opisuje tabele 🙂 tragedia. Ta książka to jakaś pomyłka… kill tables!

 • Jak będę w księgarni to chętnie zobaczę co to jest…

 • Maciej

  Z tego co wiem to tabele w css3 mają zupełnie nowe możliwości formatowania. I w tej książce właśnie chyba o to chodzi, a nie o budowanie układu strony przy użyciu tabel

 • @Sajmon zerknij dokładniej bo HTML5 nadal zawiera tabele. Tyle, że używa się ich do czegoś zupełnie innego niż sugerujesz.

  Poza tym można nadal budować układ strony wykorzystując tabele tyle, że generowane w oparciu o CSS3.

 • Widziałem tą książkę jak dla mnie to nic specjalnego.