Jeśli stwierdzisz, że czegoś ci na stronie brakuje, w szczególności w aspekcie komunikacji TY – TWOI KLIENCI – może warto rozejrzeć się za czatem. A więc skryptem (modułem), który umożliwia prowadzenie dyskusji tekstowej w trybie rzeczywistym. Dla CMS Joomla! jest kilka różnych komponentów i modułów, niestety część z nich opada na przedbiegach.
Ponieważ nie każdemu (np. mi) jest na rękę płacić abonament miesięczny w wysokości iluśtam dolarów. Nie mam wpływu na wygląd aplikacji bo jst u nich na serwerze, a ja właśnie jestem z tych co wolą zapłacić i mieć u siebie na serwerze. Zrobiłem rozeznanie i wyszło, że najtańszym i wyglądającym bardzo ciekawie okazało się rozszerzenie X5 Ajax Chat (www.x5soft.com/app/products/ajax-chat). Prezentuje się przyzwoicie, oprócz czatu ma system obsługi wiadomości. Współpracuje z JomSocial w zakresie awatarów.

Oprócz tego bardzo łatwo było go spolszczyć (pl-PL.mod_x5_ajaxchat_rozpakuj).  Fajną rzeczą jest to, że w dyskusji online mogą brać udział zarejestrowani userzy, jak i goście. Jasne szału z ilością funkcji nie ma, ale jak za 20 euro, wygląda i działa bardzo ajaxo-sprawnie. Nie mówiąc już o tym, że są wersje dla Joomla! 1.5 i Joomla! 1.6.

Poniżej zrzut ekranu z wersji angielskiej

Rozszerzenie de facto składa się z komponentu (takie coś mini), oraz niezwykle ważnego modułu, z kilkoma opcjami konfiguracyjnymi.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji