Jedną z największych bolączek redaktorów Joomlowych serwisów jest to, że „nie mogą” po prostu wkleić kodu z Google maps wprost do artykułu. Niestety każdy z wizualnych edytorów usuwa zbędny kod powodując, że wysiłek redaktora idzie na marne. Co wtedy?

Rozwiązaniem jest bez wątpienia, DM Maps (joomlaextensions.dmdigital.it) jeden z nowszych rozszerzeń dla Joomla! 1.5, które robi za nas całą czarną robotę. Od teraz po poprawnym zainstalowaniu i skonfigurowaniu wystarczy kliknąć przycisk Add map i wpisać lokalizacje i kliknąć OK. Naszym oczom ukaże się gotowa mapka wprost w treści artykułu bez grzebania w kodzie i telefonów w środku nocy do administratora.

Rozszerzenie (komponent + dodatki) kosztuje niecałe 8 euro, a ile zyskujemy szacunku u naszego klienta – bezcenne.  Oczywiście znajdziesz wiele ustawień konfiguracyjnych w „Content – DM Maps” – takich jak rodzaj mapy, opcja zoomu, wielkość mapy czy prezentacja w formie jQuery popup. Ogólnie raz ustawione zapewni ci spokój na długie miesiące, do czasu kiedy klient znów sobie czegoś zażyczy.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji