Dodaj mapę do artykułu (DM Maps)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jedną z największych bolączek redaktorów Joomlowych serwisów jest to, że „nie mogą” po prostu wkleić kodu z Google maps wprost do artykułu. Niestety każdy z wizualnych edytorów usuwa zbędny kod powodując, że wysiłek redaktora idzie na marne. Co wtedy?

Rozwiązaniem jest bez wątpienia, DM Maps (joomlaextensions.dmdigital.it) jeden z nowszych rozszerzeń dla Joomla! 1.5, które robi za nas całą czarną robotę. Od teraz po poprawnym zainstalowaniu i skonfigurowaniu wystarczy kliknąć przycisk Add map i wpisać lokalizacje i kliknąć OK. Naszym oczom ukaże się gotowa mapka wprost w treści artykułu bez grzebania w kodzie i telefonów w środku nocy do administratora.

Rozszerzenie (komponent + dodatki) kosztuje niecałe 8 euro, a ile zyskujemy szacunku u naszego klienta – bezcenne.  Oczywiście znajdziesz wiele ustawień konfiguracyjnych w „Content – DM Maps” – takich jak rodzaj mapy, opcja zoomu, wielkość mapy czy prezentacja w formie jQuery popup. Ogólnie raz ustawione zapewni ci spokój na długie miesiące, do czasu kiedy klient znów sobie czegoś zażyczy.

 

 • Jacek

  A przecież wystarczy wyłączyć edytor i wkleić gotowy kod z googlemaps do artykułu. Zapisać, nie grzebać… 5 lat będzie służył jak nic! (jak bilet lotniczy na Okęciu w filmie MIŚ :)).

 • Owszem, ja tak robiłem, ale można się czasem zapomnieć i wtedy …upsss znikło. A w/w rozwiązanie nie zniknie, nawet po włączeniu bardzo dziwnego paska narzędzi.

 • lomiarz

  ja dla świętego spokoju mapkę wrzucam w moduł a potem tylko loadposition

 • Jest jakis dodatek, ktory umozliwi dodanie kilku adresów do mapki google albo np. pokazuje wszystkie adresy w promieniu kilku km?

 • Z tego co wiem, są takie komponenty. Pozwalają one na mapie google umieszczać znaczki. Osobiście poszukał bym tutaj: http://extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/maps-a-locations/map-directions. Np. Phoca Maps – ma taką opcje, zobacz demo phoca-maps
  JomSocial z kolei pozwala pokazać /poszukać wydarzeń z określonego obszaru, to tak przy okazji.

 • Dobre rozwiązanie dla redaktorów bez dostępu do administratora. Kupuje!