Czasami nasz klient chciałby przypisać konkretny artykuł do kilku kategorii jednocześnie, i co wtedy. Ponieważ domyślnie Joomla! w wersji 1.5, ani nawet 1.6 nie udostępnia takiej możliwości. Oczywiście można ręcznie zrobić klon artykułu i dodać go do innej kategorii, i kiedy to robimy sporadycznie taki sposób będzie rozwiązaniem, ale wiadomo, a co kiedy klient się uprze.

Wtedy z pomocą przychodzi komponent Multicategories (milkdev.com), występujący w dwóch wersjach z linkiem do producenta i bez (kosztująca zaledwie $5). Co ciekawe artykuł może zostać przypisany nawet do kilku kategorii. Obsługa tylko na początku wydaje się być z lekka trudna, ale jak załapiemy idee to już z górki.
Po pierwsze, podczas instalacji komponent robi klona wszystkich naszych kategorii.
Po drugie, aby po kliknięciu w daną pozycje menu pokazały się owe przypisane do niej „zdublowane” artykuły musisz jako daną pozycje wybrać komponent, a nie standardowe ustawienie Pokaż artykuły z kategorii.
Po trzecie, ponieważ  każdy artykuł może być przypisany do kilku kategorii, podczas jego edycji na dole, pod polem edycji masz dodatkowy przycisk [mulitikategories] i dzięki niemu możesz przypisać artykuł do dowolnej innej kategorii niż ustawiasz w górnej części.  Nie mówiąc już o tym, że wybierając z komponentu zakładkę Kategorie (Categories) możesz także „ręcznie” zadecydować, które dodatkowe artykuły mają być do niej przypisane.

Niestety nie ma jeszcze wersji dla najnowszej dystrybucji Joomla 1.6 (stan na kwiecień 2011), zatem pozostaje nam czekanie i pisania do autora. Rozszerzenie na JED ma bardzo dobre oceny zatem powinno spełnić oczekiwania wielu osób.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji