K2 spolszczenie, szablony i moduły

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

k2-dashDziś mogę się pochwalić współprzygotowaniem spolszczenia dla świetnego komponentu K2 ( http://k2.joomlaworks.gr/). W skład rozszerzenia K2 – wchodzi komponent oraz 4 moduły, odpowiedzialne wyświetlanie komentarzy, okno logowania, narzędzia dla redaktora piszącego oraz dodatkowe ustawienia. Ta paczka może bardzo wiele zdziałać, idealnie nadaje się do budowy serwisu informacyjnego, także poradzi sobie z obsługą zewnętrznych redaktorów, komentarzy, oceniania, tagów. Poza tym wciąż są pisane pod tą aplikacje szablony oraz  moduły i wcale się temu nie dziwnie, etc.

Przykłady szablonów:

Rozszerzenia powiązane / wspierające K2:

Plik, a więc tłumaczenie strony frontowej [komponent + 3 (z 4) modułów] – do pobrania stąd >spolszczenie k2< (kopia 1 , kopia2, kopia3), instalacja „ręczna” za pomocą klienta FTP. Wystarczy zatem skopiować pliki do folderu /language/pl-PL. Przy okazji panel administracyjny również będzie częściowo spolszczony, głównie w odniesieniu do 3 modułów. Paczka językowa powstała dzięki pomocy pierwotnego spolszczenia oferowanego przez Polish Joomla! Centre opierającego się na starszej wersji.

Uwaga najnowsza wersja K2 – zmieniła kilka rzeczy stąd – spolszczenie należy uzupełnić.

Tags:,
 • Wojtas

  Super. Dzieki za tłumaczenie. Pozdrawiam

 • Tomek

  Też dziękuję bardzo, już chciałem komuś zlecać tłumaczenie 🙂

 • Adam

  Zacząłem używać K2, ale na starcie mam od razu kilka problemów, największy to taki, że nie wiem jak wyświetlić liste artykułów z danej kategori przez link z głównego menu…..może ktoś wie gdzie szukać tutoriali do K2, bo na oficjalnym forum K2 nie znalazlem rozwiązań…

 • Czy ktoś próbuje używać dodatek Simple Image Gallery (Free/Pro) w K2? U mnie mimo czy wgram free czy płatną wersję (oczywiście po opublikowaniu każdej) K2 ciągle wywala:

  Uwaga: Zainstaluj dodatek Simple Image Gallery (Free/Pro), jeśli chcesz używać galerii w K2!”

 • Musisz wersje 2.0 instalować. Mam kupiony plugin 2.0 i działa. A jeżeli masz darmowy i pełny – wyrzuć darmowy, bo pełny może nie działać.