CMS Joomla 1.6 została wydana wczoraj. Teraz możemy śmiało powiedzieć: nowa wersja najbardziej popularnego CMS jest gotowa do użycia. Wersja 1.6 wykorzystuje najnowsze technologie internetowe, oferuje wiele ulepszeń i nowych funkcji.

Pobierz Joomla 1.6 (eng)http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/

Polskie wydanie zostanie ukończone w przeciągu najbliższych 1-2 tygodni, opóźnienie związane jest z faktem, iż tłumaczenie rozpoczęto na wydaniach beta, a do wersji RC wprowadzono wiele zmian, także zespół tłumaczy musi sprawdzić kompatybilność z wersją stabilną etc. Oraz ujednolicić słownictwo, z uwagi na współprace kilku osób w zespole tłumaczy.

Nieoficjalnie się przyznam, że ja również testuje i sugeruje zmiany w najnowszym tłumaczeniu, tak abyście dostali najlepszy możliwy produkt. Proszę nie pytać mnie jednak, czy mogę komuś podesłać pliki, bo odpowiedź będzie przecząca, do momentu kiedy PCJ uzna tłumaczenie za ukończone.

A co z aktualizacją Joomla! 1.5 do 1.6 ?

Z tego co wiadomo, zespół Joomla nie udostępni oficjalnego narzędzia do migracji. Dlatego trzeba będzie skorzystać z rozszerzeń firm trzecich , na pewno nigdy nie będzie to w 100% bezpieczne i bezproblemowe. Na pocieszenie dodam, że w ciągu najbliższych tygodni myślę że będzie można skorzystać z narzędzia jUpgrade -> http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/11658 . Na razie nadal jest to wersja tylko dla świadomych użytkowników, więc najpierw testuj na  wersji „zapasowej”, a potem na właściwej.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji