Joomla! 1.6 – stabilne wydanie gotowe

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

CMS Joomla 1.6 została wydana wczoraj. Teraz możemy śmiało powiedzieć: nowa wersja najbardziej popularnego CMS jest gotowa do użycia. Wersja 1.6 wykorzystuje najnowsze technologie internetowe, oferuje wiele ulepszeń i nowych funkcji.

Pobierz Joomla 1.6 (eng)http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/

Polskie wydanie zostanie ukończone w przeciągu najbliższych 1-2 tygodni, opóźnienie związane jest z faktem, iż tłumaczenie rozpoczęto na wydaniach beta, a do wersji RC wprowadzono wiele zmian, także zespół tłumaczy musi sprawdzić kompatybilność z wersją stabilną etc. Oraz ujednolicić słownictwo, z uwagi na współprace kilku osób w zespole tłumaczy.

Nieoficjalnie się przyznam, że ja również testuje i sugeruje zmiany w najnowszym tłumaczeniu, tak abyście dostali najlepszy możliwy produkt. Proszę nie pytać mnie jednak, czy mogę komuś podesłać pliki, bo odpowiedź będzie przecząca, do momentu kiedy PCJ uzna tłumaczenie za ukończone.

A co z aktualizacją Joomla! 1.5 do 1.6 ?

Z tego co wiadomo, zespół Joomla nie udostępni oficjalnego narzędzia do migracji. Dlatego trzeba będzie skorzystać z rozszerzeń firm trzecich , na pewno nigdy nie będzie to w 100% bezpieczne i bezproblemowe. Na pocieszenie dodam, że w ciągu najbliższych tygodni myślę że będzie można skorzystać z narzędzia jUpgrade -> http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/11658 . Na razie nadal jest to wersja tylko dla świadomych użytkowników, więc najpierw testuj na  wersji „zapasowej”, a potem na właściwej.

 • Marcin

  Ciekawe kiedy polskie będzie gotowe spolszczenie??

 • Marcin

  O Boże. Język polski bardzo trudna.
  Kiedy będą polskie pliki językowe?

 • gratulacje dla wszystkich J!Fanów 🙂 teraz i Wy możecie cieszyć się swoim stabilnym cacuszkiem, ciekawe, że i Drupalowcy i J!owcy czekali tyle lat a doczekali się niemal równocześnie… spisek? 🙂

 • Brok

  Kiedy będzie spolszczenie? Łatwo sprawdzić -> http://www.joomla.pl po prawej stronie jest okienko z informacją. Trwające prace, tłumaczenia dla Joomla! 1.6 Strona frontowa – 89%, Zaplecze – 92%.

 • nareszcie jest Joomla! 1.6. Szkoda tylko, ze tłumaczenie będzie z takim opóźnieniem.

 • No cóż, spolszczenie samo się nie zrobi.
  To taki mój lekko uszczypliwy komentarz dla tych, co marudzą.

 • Buldzio

  Jak można bezpiecznie zaktualizować 1.5.22 na 1.6 ?

 • A ja wstawiłem oficjalną wersję 1.6 demo, którą można przetestować http://www.warsztatinternetowy.pl/newsy/joomla-1-6-demo Zapraszam.

 • Polecam Wam mój poradnik na temat migracji stron z Joomla 1.5 do 1.6
  http://webroad.pl/porady-webmasterskie/220-joomla-przejscie-z-1-5-do-1-6-wielka-aktualizacja