Miałem napisać o tym rozszerzeniu już przed wakacjami, jednak z braku czasu pomysł ten osiadł gdzieś w mrocznych głębinach mojej pamięci. Postanowiłem do niego wrócić, gdyż rozszerzenie to jest moim „must have” przy budowie strony internetowej mającej zawierać zdjęcia.

Co jest w nim takiego fajnego? Przede wszystkim może on z powodzeniem zastąpić wiele innych dodatków wyspecjalizowanych w udoskonaleniu szeroko pojętego pojawiania się zdjęć na naszej stronie.

Jego podstawową funkcją jest zautomatyzowane tworzenie miniatur z wstawionych do artykułu obrazków, po kliknięciu na który może (acz nie musi – możemy ograniczyć się tylko do tworzenia miniatur) pojawić się wyskakujące okienko z naszym obrazkiem. Do wyboru mamy siedem różnych metod pojawiania się wyskakującego okienka – „pop-up”. Mamy także możliwość ustalenia w jaki sposób miniatura będzie się zachowywała w widoku bloga: czy będzie linkiem do artykułu, samego zdjęcia czy tylko nic nierobiącą miniaturą.

Wróćmy jednak do samego tworzenia miniatur, które pozwoli nam na ujednolicenie wyglądu wszystkich zdjęć. Rozszerzenie to bowiem skaluje nasze zdjęcia proporcjonalnie lub nieproporcjonalnie, albo po prostu je przycina. Wystarczy tylko ustawić odpowiednie wymiary, wybrać metodę skalowania i cieszyć się ładnymi miniaturkami.

Dodatek ten ma jednak więcej możliwości. Przede wszystkim potrafi tworzyć w artykule galerie zdjęć z wybranego folderu – wystarczy wczytać tylko pierwsze zdjęcie. Może on także zmienić rozmiar pełnowymiarowych obrazków, dodać do nich znak wodny czy nagłówek.

Wszelkie parametry dodatku mogą być wielokrotnie nadpisane nawet w jednym artykule co daje nam pełną władzę nad naszymi zdjęciami.

Szczegółowy opis konfiguracji znajdziecie tutaj.

Download

Link do narzędzia ułatwiającego nadpisywania parametrów dodatku.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji