Infografika o Drupalu Jakoś tak się złożyło, że na naszym blogu (kojarzonym raczej z Joomla!) nastąpił wysyp wpisów w kategorii „Drupal”. Uwierzcie, próbowałem się jakoś powstrzymać, ale dziś (znów!) nie dam rady, ponieważ…

Get started with Drupal 7

…gotowy i ukończony Drupal 7 opuścił fabrykę!

Czekaliśmy 3 lata, ale wreszcie jest. Na premierę przygotowano specjalną stronę informacyjną, która promuje nowy system.

Wersja stabilna (choć już Rc1-4 były całkiem „pewne”) usuwa kilkadziesiąt drobnych błędów jednak jak uczy historia przed nami (do wydania Drupala Osiem) co najmniej kilkanaście kolejnych „małych” wersji 7.x, wydawanych średnio co kilka tygodni w celu naprawienia luk bezpieczeństwa czy wykrytych przez użytkowników usterek.

Jeśli jeszcze nie wiecie czym różni się Drupal 7 od poprzednika to polecam wpis o wersji Alpha 4, gdzie jest spora lista (dziś jeszcze przejrzę ją i poprawię jeśli coś się zdezaktualizowało).

Wkrótce postaram się przygotować jakieś omówienie nowego interfejsu, być może w postaci kilku pokazów na elimu.pl.

Wiele osób spyta – czy mogę przenosić moje strony na D7? Czy nową stronę opierać o ten właśnie system? Jeśli chcecie zacząć przygodę z Drupalem to jak najbardziej – wersja 7 jest najlepszym wyborem, ponieważ przez najbliższe parę lat to ona będzie najbardziej rozwijana.

Z przenoszeniem stron wstrzymałbym się do momentu kiedy wszystkie moduły, których używacie będą w wersjach co najmniej RC, chyba że świadomie przyjmujecie ryzyko niespodzianek i większej ilości błędów. Sam póki co stare strony utrzymuję na 6 a nowe robię na 7 wersji Drupala.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji