Dries donosi na swoim blogu, że ostatecznie i definitywnie 5 stycznia został wybrany jako dzień wydania Drupala 7.Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym tworzonym 3 lata następcy Drupala 6, przeczytajcie co między tymi wersjami się zmieniło (jest tego sporo).

Warto zwrócić uwagę, że będzie to pierwsza „duża” wersja do której tworzenia wykorzystano automatyczne testy jednostkowe (napisano ich ponad 28 tysięcy). Czy oznacza to, że będzie to (jak twierdzi Dries) wersja najstabilniejsza? Trudno powiedzieć – ilość modułów włączonych do rdzenia z pewnością powoduje drgawki wśród miłośników idei „small-core”, wielkość archiwum z plikami rdzenia wzrosła niemal trzykrotnie, zatem i błędów statystycznie więcej być musi.

Jednak z perspektywy pierwszych dwóch serwisów, które oparłem o D7, nie mam wielu negatywnych doświadczeń. Już wersje beta były dość stabilne a w RC1 i 2 ciężko mi było znaleźć jakieś grubsze błędy. Co więcej najważniejsze moduły są do Drupala 7 w większości gotowe, zatem nie będzie niemal rocznego czekania na Views czy inne ważne dodatki.

PS. Jeśli macie z okazji wydania Drupala 7 ochotę zorganizować imprezę, możecie to zakomunikować i dopisać się do ponad 50-ciu już zarejestrowanych – powstał ku temu specjalny serwis – http://www.drupal7releaseparty.org/.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji