„Joomla! 1.5 Cookbook” autorstwa Tom Canavana, to jedna z najnowszych książek wydawnictwa packtpub.com. Jak zapewnia autor znajdziesz tam aż 60 przydatnych przepisów (wskazówek) jak radzić sobie z CMS Joomla! 1.5. I faktycznie znajdziesz tam sporo porad, ale myślę że 3/4 to rzeczy które znane są większości osób, które albo administrują Joomla! od jakiegoś czasu, albo/oraz czytały inne książki np. Joomla! Biblia. Zatem chciało by się powiedzieć nic nowego, gdyby nie ….
Rozdział 7, został on w całości poświęcony komponentowi K2. Jednemu z najpopularniejszych rozszerzeń CCK dla Joomla!. I faktycznie dla mnie, zaawansowanego użytkownika, ten rozdział ratuje całość książki.

Czy ta książka jest zła, ależ skądże, jest fajna, dobrze napisana. Jednakże została skierowana dla początkującego użytkownika Joomla!, zatem takiego który jeszcze nie czytał żadnej książki o tym systemie zarządzania treścią. Zatem jeśli ktoś nie czytał o tym CMS jeszcze nic – spokojnie może ją sobie kupić pozna podstawy, a i rozdział o K2 okaże się dla niego interesujący.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji