Dziwne przypadłości Akeeba Kickstart

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jeśli po ściągnięciu najnowszej wersji 3.1.4 (3.1.5  alpha) ów program mimo istnienia w danym folderze poprawnego (!) pliku JPA lub ZIP nie pokazuje żadnego pliku, który byłby w stanie rozpakować – nie zdziw się. Powiem szczerze, że też nie mam pojęcia czemu tak jest, stąd też po prostu używam wersji wcześniejszej 3.1.2 – która działa poprawnie i pokazuje wszystkie  pliki typu archiwa. Zatem … czasami najnowsze nie znaczy, lepsze.

Tags:
 • Seerek

  A ja tyle włosów z głowy przy tym wyrwałem – aż ostatecznie zainstalowałem xamppa, który ma serwer www apache w przeciwieństwie do home.pl – plik .jpa jest widoczny w konfiguratorze kickstartu – dalej ustawiam ftp swojego serwera w home.pl. Instalacja przebiega pomyślnie 🙂

 • Mac

  Trzeba w kodzie kickstart.php zmienić

  if(!empty($path)) $path .= ‚/’;

  na

  $path .= ‚/’;

  W zależności od wersji kickstart.php te linie są w różnych miejscach. Użyj find and replace aby je znaleść. Zadziała na 100%.

  Pozdro

 • Maciek

  A czy spotkał się ktoś z takim problemem, że przy przeniesieniu na serwer strony w pliku .jpa i uruchamianiu kickstarta, pojawia się błąd Could not open
  /home/xyz/ftp/xyz/CHANGELOG.php for writing.
  Raz ten plik, raz trochę wypakuje a czepia się plików skórki .ini i zero postępu na pasku rozpakowania w kickstarcie?

 • Andrzej

  Maciek, prawdopodobnie przyczyną są niewłaściwe atrybuty katalogu, w którym trzymasz te pliki. Powinien mieć atrybuty ustawione na 777.