JomSocial – czat na wzór Facebooka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Na rozpoczęcie tygodnia dwie dobre wiadomości. Pojawił się nowy plugin dla Sobi2, który pozwala w aktywnościach JomSocial wyświetlić co nowego porabiał nasz użytkownik w Sobi2 (LINK). Uwaga, dodatek ten instalujemy z poziomu Menedżer wtyczek, który znajduje się w komponencie Sobi2. Przy okazji spolszczona wersja do pobrania -> plug-sobi2jsas.0.1-pl.  Drugą, moim zdaniem jeszcze lepszą informacją jest ta, iż najprawdopodobniej jeszcze pod koniec miesiąca pojawi się dodatek dla JomSocial nazwany SookaChat . Ten czat został przygotowany przez producenta JomSocial firmę Azrul, i bardzo przypomina ten znany z Facebooka. Na razie nie wiem czy będzie extra płatny, czy darmowy dla wszystkich klientów. Poczekamy zobaczymy.

  • davit

    SookaChat zapowiada się bardzo ciekawie, tylko czy to nie będzie opłacane w postaci abonamentu?

  • @davit – nie sądzę, z tego co widać, będzie to dodatek(plugin) do kupienia osobno. Już kilka tego typu rozwiązań jest, ale to pierwsze ze stajni Azurl.

  • Cometchat (www.cometchat.com) wydaje się być bardzo ciekawym dodatkiem i z wieloma funkcjami, czego raczej nie będzie w SookaChat. Na uwagę zasługuje: rozbudowana opcja czatu, przesyłania plików, zapisywania rozmowy, tworzenia obrazków czy wspólnych gier, do integracji w sam raz:)

  • Maciej

    jomsocial jak odblokować możliwość dodawania eventów starszych niż bierzący dzień ?