Pozwól użytkownikom zarządzać ich artykułami

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Zakładam że nie raz korciło Cię, aby uruchomić stronę (bazującą na Joomla!)  typu dziennikarstwa społecznościowego. A więc pozwolisz współpracującym z Tobą redaktorom na umieszczanie napisanych przez nich artykułów, czy notatek krótkich prasowych. A więc już nie tylko pisanie i wysłanie Tobie na e-maila, ale bardziej profesjonalne podejście, aby każdy z nich miał wgląd w to co napisał, co może poprawić etc.

W tej sytuacji pomocny może okazać się jedno z dostępnych rozszerzeń, komercyjne (np. Ninja Content) oraz darmowe. Ponieważ większość czytelników oczekuje ode mnie tych drugich, tym samym prezentuje: Frontend User Article List (link). Zainstaluj go jak każdy inny komponent. A następnie przejdź do Menu >> np. Główne Menu >> kliknij „Dodaj”. Kliknij na „Frontend User Article List” a następnie wybierz  „Default Layout”. Nadaj linkowi nazwę np. Moje artykuły. Pamiętaj, aby ustawić  „Poziom dostępu” na „Registered”. To jest ważne ustawienie ponieważ chcesz, aby dostęp do tych funkcji mieli tylko zarejestrowani użytkownicy. Kliknij „Zapisz”. Teraz po zalogowaniu ujrzysz mniej więcej coś podobnego jak na poniższym zrzucie ekranu. Opcja „New article”, zaznaczona na czerwono posłuży do dodawania artykułów do CMS Joomla!. Od teraz twoi redaktorzy będą zadowoleni. Do pełni szczęścia przyda im się sowite wynagrodzenie za ich trud pisarski.

 • chicku

  Czy ten komponent jest kompatybilny z artykułami K2? 🙂

 • z opisu to nie wynika, zatem „małe szanse”

 • Jakub

  Wszystko pieknie, ladnie. Tylko szkoda, ze Autor widzi wszystkei artykuly, a nie tylko swoje :/

 • Konrado

  @Jakub Z tego co ja widzę, to autor ma dostęp tylko i wyłącznie do swoich artykułów. Także tych, które zostały umieszczone w koszu. Przez co może je przywrócić. A jak na uprawnienia autora publikować nie. Dopiero Redaktor widzi wszystkie artykuły, co w moim przypadku jest jak najbardziej trafnym rozwiązaniem.

 • RomanRz

  A co dla Joomla 2.5 proponujesz? Jeśli chodzi o moduł Frontend User Article List. Link, który podajesz prowadzi donikąd, już skasowali artykuł.
  I jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić, żeby wyświetlały się imiona i nazwiska zamiast loginów w module who’s online. W zapleczu w opcjach można wybrać trzy propozycje, ale nie przewidzieli, że ktoś chce nazwiska wyświetlić. Moim zdaniem powinna być jeszcze jedna opcja wyboru (imię i nazwisko zalogowanych użytkowników).