Jeśli z jakiś powodów nie chcesz ujawniać nikomu przycisku, jakże czasami przydatnego, Pomoc w panelu administracyjnym Joomla! 1.5 – możesz za pomocą bardzo prostej sztuczki pozbyć się go. Metoda ta jest w zupełności dla laików, nieinwazyjna i zupełnie bezpieczna, czyli nie musisz znać ani PHP, ani JS. Do operacji wystarczy Ci tylko prosty edytor HTML i jeden plik. A kolejna aktualizacja samego silnika Joomla! nic ci nie zepsuje.

rys. panel joomla bez przycisku pomoc

Potrzebujesz tylko plik pl-PL.ini (główny plik tłumaczenia) umiejscowiony w /administrator/language/pl-PL. Odszukujesz linię 292, gdzie powinien być wpis : HELP=Pomoc, usuwasz słowo „Pomoc„. Zapisujesz i kopiujesz na serwer. I tyle. Pozycja z menu znika. Tak więc jest to kolejny sposób na ukrycie, że twój klient obcuje z CMS Joomla!. Przy okazji z tego samego pliku możesz także pousuwać słowo „Joomla!”, albo po prostu zamienić je na słowo „CMS”. Oczywiście zmieniasz tylko te frazy po prawej stronie, czyli po znaku równości „=”.

Tak wiem nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ przycisk Pomoc, a dokładniej sama ikonka koła ratunkowego bez podpisu pojawi się w menu dodatkowym (prawym), ale cóż. Kompromis panowie i panie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji