Najlepsze są proste rozwiązania. I ta reguła przyświeca mi zawsze, choć czasami, przyznaje zapominam o niej i brnę dalej „w obłędzie” szukając w złym miejscu. Gotowe produkty połączone z pomysłem potrafią zdziałać cuda. Pomaga to w krótkim czasie zwiększyć Twoją efektywność, produktywność i zyskowność. Zaspokaja bieżące potrzeby (Twoje i klienta), a jednocześnie umożliwiając rozwój. 

Jednym z takich problemów było umieszczenie kilku komponentów Joomla! jako zakładek na jednej stronie. Normalnym postępowaniem, acz niekoniecznie zawsze, było odszukanie takiego modułu, który ma wbudowaną już taką funkcjonalność. Niestety z tego co wiem nie ma takiego. Wtedy następuje okres chwilowego zwątpienia, i rodzi się pytanie co dalej. Oczywiście można zacząć kombinować i próbować dziwaczne metody w stylu iframe etc.

Ale równie dobrze można, ba należy podejść do problemu kreatywnie. Skoro wszystkie dostępne moduły w zakładkach potrafią wyświetlać albo artykuły (tych jest więcej), albo moduły. To należy odszukać rozszerzenie, które pozwoli mi na umieszczenie dowolnej ilości komponentów w artykułach Joomla!. Przy okazji, do tego celu można użyć np. Component as Content (omar84.com).

Na czym polega rewelacyjność tego rozwiązania ? Na jego prostocie i łatwości stosowania.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji