Załóżmy, że chcemy stworzyć osobne grupy dla użytkowników, ale tak, aby były tylko dostępne dla nich. A w nich samych może odbywać się dyskusja, osoby mogą dodawać zdjęcia. Takim przykładem z życia może być: projekt dla firmy obsługującej inne firmy. Oczywiście można to zrobić na komercyjnym JomSocial, ale pytanie czy zawsze trzeba coś kupować, szczególnie jeśli są rodowite patenty.

Do tego celu można wykorzystać komponent Agora forum i nielimitowane grupy userów, które są w nim standardowo dostępne. Wystarczy tylko wyłączyć oraz jeśli potrzebna powycinać wszystkie typowo forumowe opcje i dodatki, uprościć szablon forum i na ogół wystarczy to klientowi do jego potrzeb. Ogólnie każda z tych firm obsługiwanych przez tego klienta po wejściu na forum widzi tylko swój temat i w nim pisze – forum jest skonfigurowane jako forum jednego wątku, więc nie mogą tworzyć nowych, jedynie dopisywać się do istniejących. I jakoś wszystkim się spodobało takie rozwiązanie.

Ma to swoje zalety,  każdy użytkownik widział tylko swój temat, a administrator miał dostęp do pełnej ich listy. Ponieważ Agora ma nielimitowane grupy użytkowników – niezależne od Joomla! – z dowolnym dostępem, możesz bez problemu zrobić sobie osobne niewidoczne (tzn. widoczne tylko dla wybranej grupy) fora np. dla każdej firmy.

Jak zapewnia autor tego pomysłu, Rosciak, wszyscy są zadowoleni i korzystają z tego rozwiązania, mimo upływu czasu, do dziś dzień. Podkreśla to fakt, że czasem każde narzędzie znajdzie swoje kolejne zastosowanie.

Niniejszy wpis powstał na bazie wpisów z forum.joomla.pl i pomysłu Rosciak-a.

Zachęcam do lektury: Podręcznika użytkownika Agora (agora.org.pl)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji