jak-to-wyglada2Za niektórymi osobami sesje egzaminacyjne już daleko po, pora zatem już bez stresu omówić sesje w Joomla!. Sesja w panelu administracyjnym jest to czas tzw. bezczynności. Czyli jeśli nic nie robisz, albo robisz specyficzne rzeczy (np. piszesz artykuł), które system nie jest w stanie wyłapać przez xx czasu wtedy – ciach – jesteś automatycznie wylogowany. Parę razy mi się to także zdarzyło szczególnie kiedy długo myślałem nad artykułem. Pierwsza rzecz : długość sesji ustalasz w minutach w  Konfiguracja globalna – System – Ustawienia sesji. Po drugie ponieważ nie wiesz ile czasu ci jeszcze zostało proponuje zainstalować moduł dla administratora  – Session Meter (style13.com) i ustalić jego pozycje na „status”.

Jak on działa? Zobacz na przykładowy widok (rysunek obok). Przy okazji upływ czasu może być prezentowany za pomocą procentów, jak i upływającego czasu mierzonego w sekundach.

Plik do pobrania ze strony producenta (spolszczenia mojego autorstwa): http://www.style13.com/session-meter

Co ważne, po dużym sukcesie modułu dla panelu administracyjnego, firma style13 – zrobiła także wersje dla frontu, czyli dla „zwykłych zalogowanych użytkowników.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji