Jeśli myślicie, że elimu wymyśliliśmy w nagłym przypływie kosmicznego natchnienia – zejdźcie na ziemię. Po prostu obserwujemy co dzieje się na świecie, między innymi jak wykluwają się kolejne strony zawierające screencasty. Dziś kilka z nich, zawierających materiały do Drupala.

videodrupalOczywiście zacznijmy od oficjalnego źródła – czyli podręcznika na drupal.org, zawierającego całkiem osobny dział na ten temat. Znajdziemy tam pokazy, linki do zewnętrznych stron, oraz poradnik jak przygotować własne nagrania.

Równie ciekawe filmy znajdziemy na serwisach firm lub osób czy organizacji, które zajmują się między innymi szkoleniami ale potrafią dzielić się wiedzą, lub traktują darmowe pokazy jako reklamę swoich produktów, usług i wydawnictw. Na pewno warto odwiedzić drupalowe dojo, działające od kilku lat i zajmujące się kształceniem drupalowych ninja. Przyjrzyjmy się też koniecznie firmowanej przez twórcę drupala acquia tv, kategorii videocast na świetnym  lullabot.com, zażyjmy pigułkę drupalowej terapii, lub posmarujmy monitor musztardą, w celu wyostrzenia naszych drupalowych umiejętności.

Oczywiście to nie wszystko. Masa stron z darmowymi pokazami wideo kryje się jeszcze w sieci. Odwiedźmy choćby drupalowego koleżkę,

Na koniec możemy jeszcze rzucić okiem na videoplanetę, której twórcy postanowili stworzyć agregator video treści dotyczącej systemu Drupal. Jeśli jeszcze nam mało – wpiszmy drupal na stronach typu youtube, vimeo, blip.tv – zapewniam, że wystarczy oglądania na niejeden wieczór :).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji