Pozwolę sobie zacytować Siebie oraz wpis Rybika (z forum.joomla.pl) w kwestii instalacji różności w dowolnym systemie CMS, który oferuje taką możliwość. W szczególności odnosi się to do tych zapewniających ochronę, czy blokadę panelu administracyjnego. Uczulam na „instynkt świnki morskiej” (żre aż zdechnie). Będąc nowym użytkownikiem nie zaczynaj od instalowania wszystkich zabezpieczeń, haków i masy wodotrysków, bowiem owszem – oko nacieszysz, ale nie podniesiesz znajomości CMS-a rozdrabniając się w ten sposób. Wiele tzw. efektów osiągniesz korzystając z wbudowanych rozwiązań i chwili namysłu.
Zatem co sugeruje:

Jeśli już koniecznie musisz instalować „nowości”, rób to po kolei. Czyli instalujesz, następnie przez chwilę oglądasz stronę i kilka podstron na dwóch niezależnych przeglądarkach, czy nic się nie sypnęło np. kodowanie, czy stosy komunikatów o błędach. Jeśli jest czysto, instalujesz dalej.
Przed instalacją czegokolwiek – poczytaj nie tylko opisy, ale i komentarze na JED, przejrzyj jakieś tutoriale. Postaw ze 3 razy stronkę na subdomenach, spróbuj wykonać prosta stronę typu blog, portal, wizytówka – potem obejrzyj dodatki do działu plików, galerie itp. A „supergadżety” instaluj na końcu i najlepiej najpierw na stronie testowej, a nie takiej nad którą siedzisz tydzień, dwa albo miesiąc cały. Przy okazji jeśli instalujesz komponent komercyjny, ale pobrany za zupełne free ze strony warezowej – nie miej pretensji do nikogo – poza własną osobą, że nagle masz pusty – biały ekran!

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji