Budując rozbudowany serwis niejednokrotnie staniesz przed wyborem, jaki szablon wybrać, albo inaczej czy dla każdej tematyki serwisu (np. sport, muzyka oraz gry) można wykorzystać inny szablon. Odpowiedź jest prozaicznie prosta, można i to za pomocą wbudowanych opcji, już bez szukania komponentu, dodatku etc. Po pierwsze musisz zainstalować kilka szablonów, czyli takie z których będziesz korzystał na określonych podstronach. Najlepiej, aby były to szablony zbliżone do tego głównego,a tylko różniące się kilkoma elementami, tak aby internauci nie mieli wrażenia, że opuścili twoją stronę i nagle są na innej. Zobacz jak to robią najwięksi gracze np. Onet i WP.

Po drugie, ustaw jeden z szablonów jako ten główny (Rozszerzenia ->Szablony, wybierz szablon  i ikona Domyślnie). Po trzecie, wybierz kolejny szablon i kliknij na ikonę Zmień. W lewym dolnym polu Przypisanie menu, zmień opcje w Pozycje menu z Brak na Wybierz z listy, a następnie wybierz której pozycji z menu ma odpowiadać ów szablon. Na koniec użyj ikony Zapisz i tyle.

Rezultat:  po wybraniu z menu danej pozycji (sport), zostanie dla niej przypisany i wyświetlony szablon, który wybrałeś. Czyż to nie genialne i proste w swojej istocie. Teraz masz szansę stanąć w szranki z największymi.

Uwaga! Tylko jeden szablon ma status Domyślny (ikona gwiazdki), za to kilka-kilkanaście może mieć status Przypisany (zielona ikona ok).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji