archPonieważ parę razy spotkałem się już z zapytaniem, co to jest archiwum w Joomla! i jak można z niego korzystać, albo jak można je zrobić inaczej – postaram się dziś w skrócie wyjaśnić.
Po pierwsze archiwum tworzy się z artykułów, zarówno tych przypisanych, jak i nieprzypisanych. Po drugie, aby ów artykuł trafił do archiwum trzeba go w liście artykułów zaznaczyć i nacisnąć ikonę Archiwum. Po trzecie artykuły ze statusem archiwalne są ogólnie rzecz biorąc „niewidzialne”. Więc aby je wyświetlić na stronie np. jako osobną zakładka w menu, należy dodać pozycje : Przegląd – Artykuły w archiwum.

Do czego zatem służy archiwum? Przypuszczam, że do artykułów które utraciły swój status informacji aktualnej, a której szkoda kasować z jakiś tam względów.

Jak zatem można inaczej zrobić archiwum? Wyświetlić listę artykułów w formie listy (np. Lista – Artykuły w kategorii) z charakterystyczną tabelką i opcją wyszukiwania. Tym samym dajemy szansę odnalezienia wszystkich artykułów z danej kategorii lub sekcji, już bez dzielenia ich na nowe i stare. Przy okazji warto dodając tą pozycje przyjrzeć się oknie Parametry z prawej strony, bowiem możemy pokazać: kolumnę Data + Filtruj, oraz ustawić opcje Uporządkuj artykuły np. Od najstarszych lub Od najnowszych.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji