Dziś w moje oko wpadła podesłana przez Kaszpira (na blipie) informacja o wydaniu Drupala 7 w wersji aplha 5.

Wersja ta ma jeszcze sporo błędów blokujących przejście w stan beta, ale na stronie ze spisem tych „blokerów” co innego zwróciło moją uwagę. Były to dwa linki kierujące do projektów skórek. Nie śledziłem specjalnie tego tematu ale wygląda na to, że mają to być skórki dołączone do rdzenia Drupala7.

To dobra wiadomość, bo Garland już wszystkim się opatrzył, a skórki jakie są przygotowywane do „siódemki” wydają się wyglądać całkiem znośnie. Według mojej surowej oceny statystycznej jakości drupalowych skórek to nawet bardzo znośne.

Zatem przedstawiam, przed Państwem: Corolla (strona z demo, strona projektu) i Bartik (strona z demo, projekt)!

Z obu skór bardziej przypadła mi do gustu Corolla, która jest nieco weselsza kolorystycznie, ma menu rozwijane i ogólnie wydaje się bardziej dopieszczona. Za elegancką i miłą oku typografię należą się brawa Bartik’owi, który ma też się też bardzo ładny obszar końcowy (linki poniżej głównej treści).

Mam nadzieję, że twórcy obu skórek dopną swego i umieszczą je w rdzennym wydaniu. Byłyby one cennym nabytkiem i odświeżającym powiewem, który przewietrzyłby nieco smrodek wołających o pomstę do nieba skórek z poprzednich wydań.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji