Dla przypomnienia: Extranet stanowi fragment zasobów informacji udostępnionych kontrahentom zewnętrznym (takim jak: klienci bezpośredni, dystrybutorzy i inni partnerzy handlowi). Dane te dostępne są po zalogowaniu się do systemu za pośrednictwem typowej przeglądarki internetowej. Extranet pozwala na kontrolowanie zakresu uprawnień. Mechanizm ten służy ograniczaniu użytkownikom możliwości aktualizacji i przeglądania zasobów dostępnych w systemie tylko do wybranych jego części. W praktyce Extranet to przede wszystkim zmiana komunikacji się między firmami, tak aby ograniczyć np. prostą wymianę e-maili. Stąd też z pewnością  zaciekawi Cię najnowszy komponent J!Extranet (beesto.com/products.php?id=6). Jest on komercyjny, koszt jego zakupu to  29,99 euro.

J! Extranet jest nowym rozszerzeniem dla systemu Joomla! 1.5 wykorzystywanym do tworzenia  prywatnego obszaru dla użytkowników i klientów lub aby utworzyć extranet dedykowany dla działu PR. Jak można przeczytać na stronie producenta:

  • Jest to doskonałe miejsce dla dystrybutorów rozrywki, organizatorów festiwali, artystów, lub wszelkiego rodzaju materiałów organizacji oferujących media dla określonych grup osób  / klientów.
  • Możesz dodać nieograniczone zasoby, dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ekstranet.
  • Można łatwo zarządzać sposób wyświetlania zawartości przez utworzenie / przy użyciu/ szablonów.
  • Można ograniczyć określoną treść, która ma być dostępna tylko przez niektórych użytkowników.
  • Można również udostępnić treść dla zwykłych użytkowników (Joomla! Użytkowników).
  • Maksymalna wielkość pliku, który może być przesłany do extranetu wynosi aż 100 MB, oczywiście pod warunkiem że twój pakiet hostingowy na to pozwoli.
  • Typ plików obsługiwanych to: jpg, jpeg, gif, png, doc, docx, dot, pdf, rar, zip, tar, 7z.

Rozszerzenie działa pod systemem Joomla 1.5 oraz od niedawna pod Joomla 1.6, również spolszczenie  jest w zestawie obecne. Z pewnością przed twórcami aplikacji jeszcze daleka droga, ale jak na początek można spróbować. Poza tym można ich „męczyć”, aby dodawali sukcesywnie nowe opcje.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji