Korzystając na co dzień z dobrych, sprawdzonych hostingów, niemalże zapomniałem o problemach z uprawnieniami plików w Joomla!, aż do dziś. W samo południe okazało się, że na jednym z nowych hostingów na którym zacząłem wczoraj pracę, dzieją się dziwne rzeczy. A mianowicie pewne rzeczy mimo, iż się instalują poprawnie to się nie wyświetlają lub straszą komunikatem, np. ” JModuleHelper::require(/var/www/…../administrator/modules/mod_translate/mod_translate.php) [jmodulehelper.require]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/…./libraries/joomla/application/module/helper.php on line 173.
Zalogowałem się do FTP, korzystając z klienta FTP i co się okazało, iż nowo wczytane (czyt. zainstalowane) pliki .php tworzące komponenty i moduły mają uprawnienia ustawione na 600, zamiast na 644. Aby to naprawić, należało przejrzeć folder i podfoldery komponentu zainstalowanego i ręcznie pozmieniac uprawnienia plikom na ów 644.

Rezultat był do przewidzenia, wszystko wróciło do normy, a administratorowi serwera za te udziwnienia należy się mocny kopniak w 4 litery. Ja rozumiem bezpieczeństwo, ale bez przesady, ludzie muszą pracować, tworzyć strony www.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji