Mamy już połowę kwietnia 2010, czas na podsumowanie osiągnięć kilku firm web developerskich z tego miesiąca. Szału nie było, jak zwykle kilka szablonów dobrych, kilka takich sobie oraz kilka poprawek do szablonów. Tak ten ostatni aspekt jest równie ważny, bowiem np. w przypadku szablonu Crisp Admin od JoomlaBamboo.com po prostu w wersji starszej niż 1.0.4 nie dało się z niego korzystać jeśli nie byłeś Super Administratorem. Przyznaje się do współudziału w spisku mającego za zadanie wydanie nowej wersji, po uciążliwym testowaniu i nagabywaniu Anthony Olsen’a. Przejdźmy jednak do NOWOŚCI dla Joomla! 1.5.

  1. Folio Life (joomlabamboo.com) – komercyjny szablon, oparty został na ich nowym  Zen Grid framework. Szablon wspiera komponent K2, co już stało się regułą u wielu developerów Joomlowych. Przeznaczenie szablonu – trudno zgadnąć, zapewne na portfolio się nada. Choć spotkałem się i z takim jego opisem „Clean Grunge Magazine”.
  2. AdminPad (adminpraise.com) – zgodnie z szałem iPad-owym w ten trend wpisuje się nowy szablon dla panelu administracyjnego – Joomla! iPad Administrator. Jeśli zaś Ty lub Twój klient jest fanem nowości spod marki Apple – tak musisz go mieć. Aż pięć stylów kolorystycznych, estetyczne wykończenie zrobi wrażenie. Szablon korzysta już z CSS3, jeśli więc będzie używany tylko na IE6, nie kupuj go. P.s. szablon jest właśnie dopieszczany i powinien mieć swoją premierę pod koniec miesiąca.
  3. Khepri2 (adminpraise.com) – byłeś już tak samo znudzony standardowym wyglądem Khepri, jak graficy z adminpraise, zapewne dlatego zrobili nam niespodziankę i wypuścili poprawioną wersję 2 i to zupełnie za Free. Tym samym twój szablon, a więc wygląd panelu administracyjnego znów zyska połysk, niczym kuchnia po Ciff-ie, hihi. Polecam tym bardziej, że za darmo.
  4. Enterprise (Yootheme.com) – bardzo ciekawy szablon, aż 12 wariacji kolorystycznych, wykorzystuje ich komponent ZOO. Zobacz DEMO. Przeznaczeń widzę bardzo wiele, być może niektórzy wykorzystają go na potrzeby serwisu firmowego, zgodnie z jego nazwą.
  5. Magz Plazza (templateplazza.com) – szablon nazwany „Tech Blogging”, z lekka zbliżony do w/w. Zobacz DEMO.
  6. Quantive (rockettheme.com) – prostota, szablon wyposażony w bardziej subtelny i konserwatywny design niż poprzednie realizacje. Także ten został oparty na  Gantry Framework – oferującym zaawansowane funkcje. Zobacz DEMO tego szablonu i sam oceń czy nadaje się na coś więcej niż stronę firmową lub produktową. Style jasne i ciemne – łącznie daje to 10 sztuk.
  7. Youestate – szablon dla strony o nieruchomościach, raczej średni, ale może komuś się spodoba taka forma – zobacz DEMO.
  8. Partyfreak – szablon od GavickPro, co prawda zahacza o marzec, ale ostatnie jego dni, więc jak ulał spasował do wpisu o kwietniowych szablonach. Ot fajne dzieło na stronę klubową, społeczność etc.. Wspiera komponenty K2 oraz JomSocial. Zobacz DEMO i oceń sam do czego ci się przyda ów komercyjny szablon.
  9. Avignet Dream (shape5.com) – jak piszą jego twórcy jest tym, na widok którego kobiety oszaleją z zachwytu. Został on przeznaczony na małe sklepy, butiki, jak i blog, czy stronę newsową. Trzeba przyznać, że prezentuje się estetycznie – zobacz DEMO, oferując 23 pozycji modułów oraz 7 wariantów kolorystycznych, plus 4 rodzaje menu. Oczywiście jak to przystało na tą firmę, szablon jest komercyjny, wobec czego należy posiadać członkostwo w klubie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji