Zdjęcie: gorące czy zimne?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

hot-or-notTak, od dziś mamy wiosnę, w związku z tym postanowiłem podpowiedzieć Tobie, jak w prosty, lecz z lekka kosztowny (26 = 120zł) samodzielnie wzbogacić CMS Joomla! o zbiór rozszerzeń do stworzenia strony typu Hot or Not. Dla niewtajemniczonych podpowiem, że chodzi m.in. o ocenianie kolejnych zdjęć.

Pora zatem zdradzić nazwę, otóż rozszerzenie to nosi nazwę HOT or NOT Factory. Z pewnością przyda ono się osobom, które z Joomla! chcą zrobić coś innego niż kolejny serwis informacyjny, stronę firmową, galerię, czy sklep. W skład paczki wchodzi zatem:

  • komponent hotornot – który wyświetla kolejne zdjęcia wraz  gwiazdkami do oceny, opcja zgłoszenia nieprawidłowości, pole z adresem strony (tzw. share link),  pole opisu zdjęcia, możliwość dodania komentarza, ilość odsłon + opcja do wczytywania zdjęć przez odwiedzających.
  • moduły – do wyświetlania losowego zdjęcia, ostatnio ocenianego, chmury tagów.

Mogę śmiało polecić wszystkim stronę demo komponentu Hot-or-Not. A na zakończenie dodam, iż wykonanie (napisanie) podobnego zestawu programista wyceniałby z pewnością na dużo, dużo większą kwotę. Tym samym mogę dodać, iż zbudowanie społecznościowego serwisu o charakterze np. erotycznym, w którym użytkownicy dodają i oceniają zdjęcia – a zbliżonego do ZerknijSobie.pl – jest na wyciągnięcie Twojej dłoni.

  • rafan

    Pytanie: na ile można ingerować w ten skrypt? Czy mogę zmienić na polskie wyrażenia np zamiast „hot or not” na „ciepły czy zimny”. Również menu chciałbym zmienić, choć tu przypuszczam że będzie to działać tak jak w Joomli?

  • @Rafan – to pytanie raczej do producenta, ale myślę że bez trudu można to zrobić.

  • rafan

    Doczytałem się na stronie producenta że można zmienić język a także znaczenia słów w takim jednym pliku tekstowym. Kupiłbym ten skrypt tylko jak dla mnie za drogo tym bardziej że nie mam pewności czy strona wypali. Kasę mam ale boję się utopić parę stów. Faktem jest że kto nie ryzykuje to nic nie zbuduje:). Znacie jakieś gotowe serwisy oparte na tym skrypcie? Z tego demo niewiele wynika.