hot-or-notTak, od dziś mamy wiosnę, w związku z tym postanowiłem podpowiedzieć Tobie, jak w prosty, lecz z lekka kosztowny (26 = 120zł) samodzielnie wzbogacić CMS Joomla! o zbiór rozszerzeń do stworzenia strony typu Hot or Not. Dla niewtajemniczonych podpowiem, że chodzi m.in. o ocenianie kolejnych zdjęć.

Pora zatem zdradzić nazwę, otóż rozszerzenie to nosi nazwę HOT or NOT Factory. Z pewnością przyda ono się osobom, które z Joomla! chcą zrobić coś innego niż kolejny serwis informacyjny, stronę firmową, galerię, czy sklep. W skład paczki wchodzi zatem:

  • komponent hotornot – który wyświetla kolejne zdjęcia wraz  gwiazdkami do oceny, opcja zgłoszenia nieprawidłowości, pole z adresem strony (tzw. share link),  pole opisu zdjęcia, możliwość dodania komentarza, ilość odsłon + opcja do wczytywania zdjęć przez odwiedzających.
  • moduły – do wyświetlania losowego zdjęcia, ostatnio ocenianego, chmury tagów.

Mogę śmiało polecić wszystkim stronę demo komponentu Hot-or-Not. A na zakończenie dodam, iż wykonanie (napisanie) podobnego zestawu programista wyceniałby z pewnością na dużo, dużo większą kwotę. Tym samym mogę dodać, iż zbudowanie społecznościowego serwisu o charakterze np. erotycznym, w którym użytkownicy dodają i oceniają zdjęcia – a zbliżonego do ZerknijSobie.pl – jest na wyciągnięcie Twojej dłoni.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji