wp_3dJednym z elementów kojarzonych ze stronami typu Web 2.0, oprócz kolorystyki, prostego layoutu, słowa beta(!) w logotypie są … chmury tagów. Czyli innymi słowy zbiór słów kluczowych występujących na tej witrynie internetowej. Modułów do tego typu akcji jest kilka, jeśli nie kilkanaście i to zarówno do WordPress, jak i Joomla!. Jest jednak jeden wspólny, który swój początek miał właśnie dla WP. Jest nim nowo stworzony dla J! – Joomulus bazujący na rozwiązaniu Roy’a Tanck’sa (http://www.roytanck.com/tag-cloud/) – zobacz dwie 3D kule tagów. Nie wiem jak wam, ale mi się podoba, trudno mi jednak jednoznacznie określić, czy pajączek Google, czyta ów chmurę… ale, co tam.
Jak widać Joomla! doczekała się takiego modułu, a znajdziesz go na stronie www.joomlabear.com, a więc firmy znanej do tej pory głównie z szablonów do Joomla! (raczej przeciętnych). Instalacja modułu jest jak zwykle prosta, oczywiście wymagany jest drobna znajomość j.angielskiego w celu skonfigurowana według swoich potrzeb (rozmiar, ilość słów kluczowych, wyłączenia etc.).

Na zakończenie dodam, że są dostępne dwie wersje, do obu Joomla! (starszej i nowszej), zaś moduł oparto na licencji GNU/GPL v2. Polecam spróbować.

—————
Aktualizacja z 11 lutego 2009r.

Uwaga! Moduł w wersji 1.0.6 ma problem z poprawnym wyświetlaniem polskich znaków, a dokładnie brakiem ich wyświetlania. Polecam sprawdzić także modyfikacje modułu ze strony: http://www.sqysoft.com/remository?func=fileinfo&id=1, która z tego co się orientuje obsługuje już polski oraz francuski alfabet.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji