Wydaje mi się, że pisząc o fajnych skórkach do Drupala nie wytrzymam konkurencji z Pawłem, piszącym w tym temacie regularne posty o Joomla!

Zatem spróbuję inaczej – będę starał się pokazywać Wam ciekawe serwisy oparte o system Drupal.

Dziś ciekawostka pod tytułem Brazen Careerist. Studium przypadku tworzenia tej strony opisano na drupal.org, warto poczytać, mimo że nie jest szczególnie rozbudowane.

Sam serwis również warto odwiedzić. Widać sporo pracy włożonej w dostosowanie Drupala, aby przypominał trochę http://linkedin.com – bo twórcy Brazen Careerist wcale się tej inspiracji nie wstydzą.

Z podobnych serwisów polecam również Drupal SN, skupione wokół osób zajmujących sie drupalem, ale według mnie ciekawiej zrobione, jakoś intuicyjniej pozwala na zbudowanie swojego Drupalowego CV (przy okazji jest tam całkiem spore grono polaków, w tym ja).

Jeszcze jeden przykład z polskiego podwórka – http://www.neolink.pl/ – moim zdaniem niesłusznie pognębiony na Goldenline, zawierający całkiem sporo ciekawych funkcji, drupalowy serwis.

Powyższe strony nie są może szczytem designerskiego kunsztu, ale jeśli jesteś miłośnikiem Drupala, bądź interesuje cię co za funkcje można z jego pomocą osiągnąć – co bardzo ważne, bardzo często pisząc zero linii kodu PHP lub ograniczając wydatki na programistę do minimum – warto je sobie przejrzeć.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji