Czasami przychodzi chwila prawdy, ktoś np. jakaś agencja interaktywna robiła wam fajny komponent cieszycie się nim… mija rok i czas na zmiany na stronie. Okazuje się jednak, że komponent należy okroić z kilku funkcjonalności aż tak, że w zasadzie ma wielkość modułu. Ja aktualnie mam takie podwójne zadanie. Jeden z komponentów wyświetlał kilka zdjęć z innej naszej firmowej strony, ładnie poukładanych w kategorie. A drugi pokazywał 8 losowych „ciuszków” z naszego sklepu. I co wtedy. Siedziałem myślałem, szukałem. Ba nawet na forum.joomla.org znalazłem jakieś oryginalne rozwiązanie w stylu normalnie drużyny A, albo raczej McGyvera, ale ktoś był na tyle rozdąsany, że zaproponował pytającemu także gotowy moduł. Mowa mianowicie o darmowym – Component Loader (www.jomexperts.com). Uwaga, aby pobrać moduł, należy się wcześniej zalogować, a jeszcze wcześniej założyć konto (darmowe).
Już prościej nie można. Wchodzisz do opcji konfiguracyjnych (parametrów) modułu, wybierasz komponent, określasz sposób wyświetlania i publikujesz. I cieszysz się dowolnym komponentem Joomla! w module. Gdyby się jednak szablon sypał (jak mi) możesz wyłączyć opcje „Auto include JS and CSS”. Jednakże jak się komponent nie zmieści fizycznie – to już twoja wina, brachu.

Przypominam, że dziś w godzinach wieczornych kończy się konkurs. Mamy już kilku faworytów do nagrody, w tym jedną panią. Wieczorem po kilku łykach „herbaty” zrobimy losowanie :)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji