Joomla! – blokowanie kopiowania tekstu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jeśli tworzysz i publikujesz wartościową treść – to z pewnością chciałbyś, aby inne osoby miały trudność w jej skopiowaniu, czyż nie. od razu ostrzegam nie ma sposobów w 100% skutecznych, nawet jeśli sprzedawca na allegro tak twierdzi. Raz dla zabawy skopiowałem taki super super chroniony tekst i wysłałem allegrowiczowi z dopiskiem 9 sekund. Aby nie bawić się w metody z kosmosu, czy przedszkola – proponuje skorzystać z dodatku dla Joomla! 1.5 o bardzo wymownej nazwie – JoomSimple Content Protection. Na małolatów to zadziała z pewnością i rezygnują po minucie, a może dwóch. Co robi ów darmowy dodatek, blokuje : CTRl + C oraz prawy klawisz myszy. Może teraz także dziennikarze z poczytnych gazet i magazynów przestaną „kraść” ci twoje teksty. Mówię to bo wiem, że również takie „akcje” mają miejsce.

  • Wydaje mi się, że ten dodatek nie jest niczym dobrym. Pod prawym przyciskiem myszki jest wiele przydatnych funkcji. Jak ktoś będzie chciał skopiować treść to i tak może wejść w źródło. Pozdrawiam

  • Owszem, ale laik poczuje że będzie trudno i może zrezygnuje. Tak jak napisałem, nie ma metody w 100 czy nawet 80 procentach skutecznej. Kwestia doświadczenia, umiejętności oraz dodatkowego oprogramowania typu OCR.

  • Zygmunt
  • Nie powiedziałem, że nie. Jeden z czytelników po prostu miał taki „problem”, który chciałem otwarcie rozwiązać, dając wskazówkę. Osobiście na żadnej ze stron www, którą zrobiłem – nie użyłem żadnego skryptu do blokowania zaznaczania czy kopiowania tekstu, wychodząc z założenia – że to dziecinada.

  • Marta

    Rewelacja 🙂 Twoje podpowiedzi są bezcenne 🙂