Drupalowe Ogrody

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Acquia, firma załozona przez twórcę Drupala, sympatycznego koleżkę o niemożliwym do zapamiętania i wymówienia nazwisku (Dries Buytaert) planuje uruchomić wkrótce nowe usługi.

Jedną z nich ma być Drupal Gardens – czyli hostowany na ich serwerach Drupal (modne ostatnio SaaS – Software as a Service), wyposażony w niespotykane dotąd możliwości konfiguracyjne. Jak widać na wielce ciekawym filmiku, możliwości interfejsu Gardens będą imponujące. Z pomocą kilku kliknięć myszą zdefiniujemy większość potrzebnych atrybutów CSS każdego elementu strony, takich jak kolor, margines, wyrównanie, tło, czcionka i inne.

Warto obejrzeć ten film, a jednocześnie przypomnieć sobie podobne ‚cudo’ zapowiadane od 2008 roku przez firmę Lullabot, czyli Buzzr. Wtedy ich film wzbudził równie gorące komentarze (najczęściej zawierające słowa „woow!’, „cool!”, „awesome!”).

Pozostaje mieć nadzieję, że na Acquia Gardens nie będzie trzeba czekać tak długo jak na Buzzera, oraz że część pracy włożonej w interfejs Gardens znajdzie się w kolejnych wersjach i modułach Drupala.

Krzysiek Palikowski

Ryba w Webie. Uzależniony od sieci, kawy, Drupala, muzyki i pierogów.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - LinkedIn - Google Plus