ad-blockOsobiście do dodatku Adblock Plus nic nie mam, a wręcz przeciwnie, bardzo go lubię i używam. Dla tych co nie wiedzą już donoszę, jest to darmowy dodatek do przeglądarki FireFox – pozwalający na blokowanie przy pomocy odpowiednich filtrów wszelkiego rodzaju reklam internetowych. Wersja Plus posiada dodatkowo listę zaufanych witryn i synchronizację z witrynami publikującymi gotowe zestawy filtrów. Dobra, a teraz powinno paść pytanie, jaki związek ma ten dodatek z Joomla!. Otóż ma, jego fitry powodują to, że część z prezentowanych na naszych „Joomlowych” stronach się nie wyświetla, bo jest blokowana. Wnioski z tego idą dwa, po pierwsze to że nam się coś nie wyświetla domyślnie oznacza, że inni też tego nie zobaczą. Po drugie, na czas tworzenia strony (naszej, czyli twojej) dodaj tą witrynę do zaufanych, czyli wyłącz blokowanie dla tej domeny.

dopisowo_adblockerDlatego dodam, iż warto jednak wcześniej przeglądnąć jakie foldery i pliki są blokowane, tak aby zapobiegawczo zmienić ich nazwę lub nazwę folderu. Tu uwaga!  Folder „/banners” jest blokowany – teraz już wiesz czemu nie widziałeś dodanych przez siebie w panelu administracyjnym reklam tj. banerów. Stąd też warto testować naszą stronę pod kilkoma przeglądarkami, także tymi, które ów blokad nie mają.
Jak sprawdzić jakie elementy są blokowane? Wystarczy będąc na przeglądanej stronie nacisnąć kombinacje klawiszy  CTRL+SHIFT+V.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji