K2 – jest jednym z najlepszych komponentów stworzonych przez JoomlaWorks (DEMO), a bazujący na rozwiązaniach CCK. Za jego pomocą z łatwoscią możesz stworzyć i opublikować blog, katalog, katalog oraz magazynu przy użyciu pojedynczego składnika. Rozwój tego rozszerzenia firma JW rozpoczęła w 2006 r., ale do tej pory żadnej dokumentacji do publikacji. Co ciekawe można także znaleźć Video Tutoriale na YouTube .

KROK 1. Pobierz najnowszą wersję K2 od JED lub JoomlaWorks.

KROK 2. Zainstaluj K2 za pomocą instalatora Joomla! 1.5.

KROK 3. Otwórz K2 Dashboard MENU KOMPONENTU.

KROK 4. Utwórz EXTRA FIELD GROUPS. Nadaj nazwy polom jako Blog, Katalog, Katalog lub cokolwiek chcesz. Dodatkowe grupy pól są wykorzystywane jako root dla kategorii.

KROK 5. Dodaj dodatkowe pola dla dodatkowych grup dziedzinie.

Domyślnie: tytułu, tekstu i obrazu są pola domyślnego. Może to być wykorzystywane do artykułów, blogi lub grupy dyskusyjne. Dodaj dodatkowe pole do katalogów, katalogi i inne dodatkowe grupy dziedzinie.

KROK 6. Dodaj KATEGORII. Associate dodatkowe grupy pól dla kategorii. Możesz utworzyć kategorie dla Twojego bloga, katalogu lub katalogów. Skonfiguruj żądane parametry.

KROK 7. Dodaj User Groups. Domyślne są rejestrowane i Właściciel witryny. Jeśli chcesz, by niektóre grupy użytkowników można dodać pozycji w frontend, wybierz Tak dla FRONT END ITEM-MONTAŻ, tak dla dodać pozycję, tak, w jaki sposób edytować element: PWN lub wszystkie, i tak do publikowania, jeśli chcesz użytkownikom publikować własne artykuły.

DON’T FORGET TO przyporządkujesz kategorie dla grupy użytkowników. Opcje są żadne, a następnie wybierz z listy.

KROK 8. Przypisywanie dotychczasowych użytkowników własnych K2 User Group. Ustaw na płeć, dodać opis i przesłać zdjęcie do swoich awatarów. Te dane będą wyświetlane jako autora szczegółów na dole swoje artykuły, jeżeli włączone w Twojej parametrów kategorii.

KROK 9. Dodaj tagi.

KROK 10. Przypisywanie menu za pomocą menu menedżera.

Opcje:
Kopiowanie lub postaci układu
Pozycja – tworzenie menu bezpośrednio do pozycji w K2
Kategorie – wyświetla listę przedmiotów z jednej lub więcej kategorii.
Tag – tworzenie menu z linkami do znacznika w K2
User Page (blog) – tworzenie menu z linkami do strony użytkownika (układ bloga)

KROK 11. Publikowanie K2 moduł LOGIN w module Manager.

Możesz także opublikować K2 UWAGI i K2 TREŚCI jeśli chcesz pewnych treści i komentarze pojawiają się w pozycji modułów.

KROK 12. Dodaj element dla każdej kategorii. Jeśli po kroku 7, dodać element menu zostanie wyświetlony w K2 moduł logowania. To pozwala niektórym użytkownikom na dodawanie pozycji na frontend.

Edycja interfejsu jest trochę off, ponieważ twórcy K2 używane Squeezebox zamiast standardowego formularza. Zapisz i Anuluj przycisk nie widać (lub ukryte), jeśli używasz komputerów stacjonarnych i laptopów z małego ekranu.

Oryginalny tekst pochodzi ze strony: www.alltogetherasawhole.org , ja go przetłumaczyłem i z lekka zmodyfikowałem.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji