Z radością informuje, iż do księgarni internetowej Helion trafiła oczekiwana przez niektórych praktyczna książka dla osób chcących zbudować własną platformę e-learningową.

Książka „Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9” zawiera szczegółowy opis tworzenia edukacyjnej witryny i zarządzania kursem internetowym — z podziałem na kolejne kroki całego procesu. Ponad 300 stron robi swoje i stanowi niezłą dawkę wiedzy. Zastanawia mnie jednak jedno, w oryginalnym wydaniu (z 2008 roku) ma ona 384 stron a u nas, w polskim tylko 360, czy ktoś mi powie gdzie się podziała reszta?

Książka jest aktualna, dotyczy bowiem wersji 1.9 – czyli tej samej co jest obecnie do pobrania ze strony projektu. Recenzje na amazon.com także napawają optymizmem. Jej autor William Rice ma na swoim koncie już 7 książek dla wyd. Packt Publishing, w tym aż 3 o Moodle.

moodle-logoMoodle (www.moodle.org) jest darmowym systemem zarządzania nauczaniem (LMS). Pozwala on na wprowadzenie jeszcze większej interaktywności przy tworzeniu kursów internetowych. Dzięki temu rozwiązaniu kursy stają się jeszcze atrakcyjniejsze i skuteczniejsze. Użycie tej platformy wyzwala większe zaangażowanie zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Uczniowie mogą między innymi wzajemnie recenzować swoje prace. Natomiast katalogi i narzędzia przeznaczone dla nauczycieli umożliwiają udostępnianie uczniom konkretnych plików, sprawdzanie wiedzy i wystawianie ocen. Dzięki ankietom możliwe jest także zbadanie opinii uczniów na temat przebiegu kursu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji