W ramach tego artykułu postaram się przedstawiać i z lekka scharakteryzować kilka rodzajów modułów, które mają pomóc w utworzeniu rozwijanego menu:

  1. Superfish Dropdown Menu – jest to darmowy moduł, który umożliwia tworzenie wielopoziomowych menu. Nie mamy tu ograniczeń twórczych i w zasadzie on sam działa, nawet z domyślnymi ustawieniami. Wystarczy tylko wybrać menu, które ma „przejąć”, określić pozycje i opublikować, czyli włączyć. Tak wskazuje sama jego nazwa Suckerfish- wykorzystuje styl menu oparty o biblioteki jQuery + CSS. Oferuje aż 7 typów efektów związanych z wyświetlaniem rozwijanego menu, do tego dochodzą inne opcje konfiguracyjne. Z tego co widać, ma bardzo dobre recenzje, poza tym po prostu działa wyśmienicie.
  2. swMenuFree (www.swmenupro.com) – ciekawe i proste w użyciu – niestety ostatnia aktualizacja jest sprzed roku. Na stronie są dwie wersje darmowa z lekka ograniczona i płatna (swMenuPro). Moim zdaniem cena wersji Pro $50 dla jeden domeny średnio się ma do dzisiejszych realiów. Wykorzystałem wersję darmową w realizacji w zeszłym roku(2008)  i byłem zadowolony. Z całą pewnością fakt, iż o kolorach menu można decydować z poziomu opcji konfiguracyjnych jest niewątpliwym plusem.
  3. HxD MooMenu (www.hexadesigners.com) – kolejne działające i darmowe menu, tym razem czerpiące z zasobów bibliotek Moo. Niestety kolory menu należy ustawiać – zmieniać ręcznie edytując plik CSS.
  4. Art Total Menu Light  – ponoć działa, u mnie nie chciało sypiąc błędem (…/library/json/json.php on line 62) w domyślnym szablonie i nie chciało mi się szukać czemu, więc …. to nie był dobry znak na początek.
  5. Easy Menu (www.ilihost.cl) – komercyjne, co prawda można używać za darmo, ale wtedy będziemy mieli dodatkową pozycje  w menu „Buy this menu”. Całkiem rześkie menu, proste w użytkowaniu, mimo iż oferuje małą ilość stylów i opcji konfiguracyjnych.
  6. JE Drop Line (joomlaextensions.co.in) – komercyjny moduł ($15), prezentuje się bardzo ciekawie, a co najważniejsze można ustalać kolory menu bez „grzebania” w CSS. Zobacz Demo.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji