Szablony dla Joomla! książka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jakiś czas temu informowałem, iż na 2010 rok wydawnictwo Helion przygotowuje kolejny prezent dla joomlowiczów, teraz mogę zdradzić kilka mniej lub bardziej potwierdzonych faktów:

 1. Będzie to książka dotycząca budowy i modyfikacji szablonów dla Joomla! 1.5 i po części 1.6.
 2. W kolorze i to cała, a nie tylko kilka stron na końcu.
 3. 6 rozdziałów + 2 dodatki.
 4. Objętościowo – niestety, mniej niż 200 stron z uwagi na zastrzeżenia wydawnictwa.
 5. Bez zbędnej płyty CD – a więc relatywnie tańsza.
 6. Znajdzie się tam rozdział o rozszerzeniach dla szablonów oraz o aspektach prawnych związanych z szablonami.
 7. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami – jest szansa, iż ukaże się przed wakacjami. Moim zdaniem, będzie idealną lekturą na twórczy urlop.
 8. Wieści z ostatniej chwili – rozdział 4 „Typografia dla Joomla!” – został szczęśliwie ukończony w całości i będzie liczył aż 31 stron, w tym liczne przydatne zrzuty ekranu, zobacz pomniejszony zrzut ekranu.

joomla-book-szablony

Resztę faktów dotyczącej tej publikacji redaktorzy bloga o joomla! i drupalu – trzymają w tajemnicy. Jednak będziemy informować o postępach, co jakiś czas. Z pewnością z momentem jej opublikowania egzemplarz z dedykacją trafi jako nagroda dla jednego z naszych czytelników.

p.s. W planach wydawniczych Helion jest szykowana jeszcze jedna książka, tym razem tłumaczenie „Joomla! Web Security” – wydawnictwa Packt Publishing (z 2008 roku). Szykuje się zatem kolejny rok (2010) pod hasłem „Joomla”.

 • Zapowiada się ciekawa publikacja, tylko czemu trzeba jeszcze tak długo na nią czekać? 🙁

 • Piotr dzięki za komentarz, no niestety. Jak mogłeś przeczytać książka dopiero jest w fazie powstawania, co jeszcze zajmie 2 miesiące z hakiem. Po drugie potem jest korekta techniczna, następnie językowa. Skład, projektowanie okładki, tworzenie opisów na okładkę plus na stronę www. Do tego wszystkiego dochodzi kolejka – innych książek oczekujących na druk i tak zleci… Jeśli uzyskam info, że będzie szybciej dam znać.

 • Ernest

  Czy elimu.pl zostanie patronem merytorycznym książki?

 • tak, myślę że helion się zgodzi