Serwis z ofertami pracy na Joomla! – można

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

W ostatnim czasie pojawiły się dwa komponenty dla Joomla! 1.5 – służące do budowania serwisu z ofertami pracy – temat na czasie. Niestety oba są komercyjne, ale myślę, że inwestycja powinna się zwrócić, szczególnie jeśli ktoś otrzyma dofinansowanie z Unii. Pomijam tu sens budowania kolejnego serwisu, których ja wiecie jest już dużo u nas na rynku. Skupmy się zatem na oferowanych rozwiązaniach:

 1. Jobs (www.instantphp.com) – wygląda ciekawie, cena $105 już z lekka ostudzi zapał niektórych młodych web developerów, hihi. Ale strona Demo – rozpali go znów.
 2. JA Job Board (www.joomlart.com) – producent znany i lubiany, można zatem pobrać wersję trial, zobaczyć demo – oraz upaść (!) widząc cenę $290 lub $390 bez stopki „Power by” – za licencję dla jednej domeny.
jobs-komponent

Rys. Wygląd okna (pomniejszony) frontu komponentu Jobs

 • Andzej

  Musiał bym na głowę upaść żeby kupić ten board który jest bardzo drogi, jak sam autor newsa pisze to że widząc cenę $290 lub $390, jeśli już kupować to ip board który jest tańszy

 • Tom

  JA Job Board za taką cenę to chyba lekka przesada.

 • Witam, wszystkich zainteresowanych łączeniem procesów rekrutacji i Joomla.

  Zachęcam do zapoznania się z systemem rekrutacyjnym Open Source o nazwie OpenCats. Aktualnie walczę z wdrożeniem nowej strony (przeniesieniem na Joomle) i zaimplementowaniem integracji z tym systemem rekrutacyjnym na nową stronę. Istnieje dedykowany “konektor” dla Joomla (moduł wyświetlający oferty pracy według kategorii – pobierane oczywiści z bazy OpenCats, Komponent wyświetlający oferty oraz umożliwiający aplikowanie z poziomu Joomla na ofertę i przesłanie aplikacji do OpenCats oraz dodatek – wyszukiwarka w Joomli dla ofert pracy).
  Zacząłem tłumaczenie i integracje. Problem na jakim utknąłem to, że component nie jest na tyle uniwersalny żeby dziedziczył style różnych szablonów.
  Ja niestety jestem początkujący, może ktoś ma ochotę zaangażować się w temat i pomóc ?

 • Witam,

  jeżeli potrzebna będzie pomoc w tłumaczeniu to jestem jak najbardziej chętny.

  Pozdrawiam,
  Mateusz

 • Mariusz

  jeżeli ktoś jest zainteresowany działającą integracją z Opencats to mogę udostepnić zlokalizowaną na polski i udoskonaloną wersję. Kontakt proszę na maila.

 • Mariusz

  zapomniałekm o mailu : loniu74 na GMAIL

 • Ja Job Board ma swoją cenę nie bez powodu. Moim zdaniem najbardziej przypomina swoim działaniem i przy odrobinie dobrej woli wyglądem 😉 popularny skrypt Kijiji na którym jest Gumtree. Ma mnóstwo zaawansowanych opcji, sporo więcej niż niejeden droższy skrypt. Nie znam Joomla, zawsze była dla mnie dziwna, a do tej pory bawiłem się WordPressem ze względu na prostotę działania i modyfikacji, ale postanowiłem się nauczyć działania Joomla właśnie po to aby używać Ja Job Board. A Jobs – to z wyglądu pospolity skrypt, jak wiele innych. OpenCats też sprawdzę zaraz 😉