Crello to wygodny, dostępny przez przeglądarkę edytor graficzny online. Jeśli potrzebujesz aplikacji, w której szybko przygotujesz materiały graficzne i animacje na sieci społecznościowe, bloga czy stronę www to mam coś dla Ciebie. Baner, grafika promocyjna, plakat czy prosta animacja – wszystko to stworzysz wygodnie w Crello, które jest aktualnie w promocji na portalu AppSumo. Promocja polega na tym, że zamiast płacić co miesiąc 8 dolarów dostajesz dostęp dożywotni.

Crello – krótka recenzja i opis

Aplikacja ta działa – podobnie jak Canva – całkowicie w przeglądarce dzięki temu masz dostęp do swoich materiałów z dowolnego komputera. Jest też aplikacja na telefon, której jeszcze nie zdążyłem przetestować.

Tworzenie materiału zaczynamy od wyboru rozmiaru z kilkudziesięciu dostępnych gotowych szablonów. Jest to wygodne jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar ma mieć tło strony firmowej na LinkedIn albo zdjęcie do wpisu na Facebook. Poniższy zrzut ekranu prezentuje tylko kilkanaście pierwszych. Możemy też oczywiście podać własne rozmiary.

Crello zawiera w sobie wygodny i całkiem zaawansowany edytor w którym możesz dodawać i układać na kanwie elementy własne (wysłane na serwer) lub dostępne z palety w lewej kolumnie: całe gotowe szablony, pojedyncze zdjęcia, kształty, wideo, muzykę i tym podobne. Elementy możemy układać na warstwach, ustawiać poziom przezroczystości, ustawiać proste animacje itd.

Kolejną zaletą aplikacji jest poprawna obsługa wielu polskich czcionek. Brakowało mi tego w Pixteller, który też w podobnej promocji zakupiłem i używam do dziś. Pixteller ma za to bardziej zaawansowany edytor i choćby tak prostą a bardzo przydatną funkcję jak próbnik koloru :).

Crello – czy to bezpiecznie wydane 49 dolarów?

Obawiasz się, że produkt za który zapłacisz ponad 200 zł zniknie nagle z rynku? Musisz wiedzieć że Crello jest zintegrowane z Depositphotos – jednym z największych banków zdjęciowych i graficznych na świecie. Według mnie to oznacza, że nie jest to żadna firma krzak. Warto jednak przypomnieć sobie, co oznacza licencja dożywotnia.

Integracja z Depositphotos jest dwustronna. Jeśli znajdziemy jakieś ciekawe zdjęcie lub grafikę w banku to możemy szybko przenieść je do Crello i tam kontynuować edycję. Natomiast z poziomu Crello możemy szybko wyszukiwać i kupować zdjęcia podczas tworzenia materiałów. Nie oznacza to wcale że jesteśmy ograniczeni tylko do Depositphotos. Crello posiada wbudowany spory (i darmowy) bank zdjęć i elementów wektorowych, wideo i muzyki.

Biorąc pod uwagę powyższe – uważam, że Crello to bezpieczna inwestycja i ciekawa alternatywa do Canvy. Jeszcze raz zachęcam do skorzystania z promocji na AppSumo – sam już kupiłem :).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji