Droopler to polska „dystrybucja” Drupala 8/9, rozwijana przez Droptica. Firma ta nie zwalnia tempa – w maju wydali Droopler 2.0 a już w lipcu wracają z wersją 2.1. Zgodnie z zapowiedziami, dodano w niej integracje (w pewnym zakresie) z Drupal Commerce.

Co to oznacza? Droopler może służyć nam nie tylko jako świetny „drupalowy pagebuilder”, na którym zbudujemy stronę produktu czy usługi. Teraz możemy w nim również obsłużyć cały proces sprzedażowy!

Co więcej, na konferencji Drupal Day Online (przeprowadzonej 2 lipca) zaprezentowano demo Drooplera wyposażone w pluginy pozwalające prowadzić sprzedaż w polskich warunkach! Demo rozwiązania pozwalało korzystać z płatności Dotpay wysyłek przez Inpost czy też częściową integracją z Baselinker.

Mam nadzieję, że kolejne wersje wprowadzą więcej elementów eCommerce. Szukając solidnego i dojrzałego rozwiązania do prowadzenia sklepu internetowego w realiach naszego kraju wcale nie mamy tak wiele opcji do dyspozycji. Przyda się zatem jakiś nowy „zawodnik” na rynku.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji