Jeśli dawno nie widziałeś wpisu o Drupalu na elimu i jesteś teraz zaskoczony to przepraszam, biorę winę na siebie. Całe lata nie dotykałem Drupala, wszystko co miałem przeniosłem na WordPressa, ale jak głosi przysłowie „Człowiek z Drupala wyjdzie ale Drupal z człowieka nigdy”.

Poza tym, zdarza mi się jeszcze jakieś drupalowe serwisy… ehm… serwisować. Obserwuję też co się na rynku CMS-ów dzieje i kibicuję ciekawym projektom. A dokładnie takim jest Droopler.

Na dogłębny test tej drupalowej dystrybucji jeszcze sobie poczekacie (o ile w ogóle go wykonam dysponując skromnymi zasobami czasu wolnego) ale zachęcam do zapoznania się z faktami, które sprawiły że mój poziom zainteresowania przekroczył poziom „meh”. Odkurzyłem stare klucze do elimu.pl, wlazłem na zaplecze i poczyniłem ten wpis.

Fakt pierwszy – po wielu miesiącach prac wydano Drooplera w wersji 2.0 i nie jest to tylko „kosmetyka” – pod maską rozwiązania naprawdę sporo się zmieniło (zakładam, że na lepsze, bardziej przemyślane, nowocześniejsze). Szczegółowy wpis o zmianach znajdziecie na blogu Droptica.

Fakt drugi – jest to jedyna mi znana dystrybucja spełniająca wszystkie poniższe kryteria:

  • budowana przez polską „sztandarową” firmę kojarzoną z CMS Drupal (Droptica),
  • w duchu open-source,
  • na bieżąco serwisowana i rozwijana,
  • mająca zaplecze w postaci wdrożeń komercyjnych,
  • mająca realne plany na przyszłość,
  • zdobywająca realną popularność.

Napawa to wszystko nadzieją, że nie będzie to projekt, który znienacka zniknie ze sceny bo komuś znudzi się go rozwijać.

Fakt trzeci – autorzy odgrażają się integracją z jakimś polskim system płatności w jednej z kolejnych wersji.

Fakt czwarty– istnieje cały szereg fajnych materiałów, które dają pojęcie co to właściwie jest i co może nam dać, w szczególności:

Na ten moment to wszystko co chciałem Wam przekazać, ale czekajcie na dalsze wpisy o Drooplerze. Może właśnie ta dystrybucja przekona mnie on aby wrócić do świata tego CMS?

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji