1024 na 768Zastanawiając się i przygotowując nagrywanie pierwszych prezentacji jest kilka decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest rozmiar jaki mają zajmować na stronie. Wygodnie byłoby nagrywać jak największy obszar, ale rozmiar pliku nagranego metodą pełnoekranową na monitorze 22 cale byłby zbyt duży. W dodatku oglądanie takiej prezentacji dla posiadaczy mniejszych rozdzielczości byłoby niewygodne.

Rzućmy okiem na statystyki rozdzielczości stosowanych u internautów na ranking.pl.

Jak widać powoli traci na popularności lider, czyli 1024×768. Póki co jednak to właśnie ta rozdzielczość jest najczęściej używana, a wyraźny wzrost pionowej rozdzielczości widać dopiero na miejscu 3 – 1024 piksele to komfort jedynie 17 procent internautów z polski.

Z tego powodu jedyna sensowna rozdzielczość to 800×600 – taka prezentacja ma szansę zmieścić się nawet na 1024×768 przy założeniu, że okno przeglądarki jest zmaksymalizowane, a pasek zadań nie jest podniesiony. Załączony obrazek zawiera czerwoną ramkę o rozmiarach mniej więcej 995×605, oznaczającą treść strony widoczną dla użytkownika przeglądarki Firefox, działającej w Windows XP przy rozdzielczości 1024×768.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji