UWAGA – poniższy tekst opracowałem na bazie materiału jaki przygotował dla nas Janusz Kamiński z TM Polska, dzięki!

 

Zgodnie z danymi z serwisu w3tech.com, co 3-cia strona na świecie jest zbudowana na WordPress (obr. 1). Jeśli brać pod uwagę dane ze strony Netcraft, na 1 stycznia 2018 r. ogólna liczba stron na świecie wynosiła 1,8 bilionów. To znaczy, że 600 000 000 000 witryn zostały już realizowane za pomocą WordPress i ta liczba szybko się zwiększa.

Popularność WordPress spowodowała wzrost liczby gotowych motywów, w tym darmowych. Tylko na stronie wordpress.org można znaleźć ponad 5000 bezpłatnych templatek poświęconych różnym tematom niszowym. Większość z nich zawiera tylko podstawowe opcje, które pozwalają stworzyć proste darmowe strony www. Dlatego aby na stronie pojawiły się dodatkowe funkcje, musicie Państwo pokombinować z kodem oraz użyć wtyczek z repozytorium WordPress. To jednak wymaga od Państwa posiadania pewnych umiejętności technicznych.

Gdy potrzebujecie Państwo motyw zawierający wszystkie niezbędne opcje w środku, nie koniecznie musicie patrzyć na płatne rozwiązania. W styczniu przedstawiliśmy Państwu szablony, które pozwalają stworzyć profesjonalne strony a są darmowe. Dziś chcemy kontynuować ten temat i zaprezentować jeszcze kilka bezpłatnych motywów. One również zostały wybrane z oferty TemplateMonster. Dlatego poniższe rozwiązania posiadają wszystkie kluczowe cechy, wspomniane w poprzednim artykule.
Zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z wybranymi motywami.

Globaly

Prowadzicie Państwo firmę, która oferuje usługi doradcze i planujecie zaistnieć w Internecie? Wtedy na pewno musicie zwrócić uwagę na motyw Globaly. Jego projekt został wykonany w jasnych kolorach i zawiera jakościowe obrazki i dużą typografię. To pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego do templatki były dodane rozbudowane wtyczki Cherry, które pomogą Państwu zbudować funkcjonalną stronę www. To pozwała Państwu korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego slidera, galerii, ikon umiejętności, managera paska bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego templatka wspiera 600+ fontów webowych Google.

Strona szablonu – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-52382.html
DEMO – https://www.templatemonster.com/pl/demo/52382.html

Melissa

Za pomocą tego motywu będą Państwo mogli stworzyć nowoczesne portfolio fotograficzne. Templatka ma nie tylko elegancki projekt, lecz także zawiera wszystkie niezbędne rozszerzenia do prezentacji Waszych obrazków na stronie. Oprócz tego motyw ma wygodne opcje personalizacji, dzięki czemu będą mogli szybko dopasować jego wygląd do potrzeb projektu.

Motyw opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0. Dzięki temu do templatki były dodane popularne wtyczki i widgety Cherry. Do Państwa użytku dostępne są MegaMenu, galeria TM, mediateka i kalendarz. Oprócz tego do motywu był dodany Power Builder i 25+ modułów. Dzięki temu możecie Państwo tworzyć nietypowe projekty stron i zarządzać elementami na nich za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”.

DEMO – https://www.templatemonster.com/pl/demo/52153.html
Strona szablonu – https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/motyw-wordpress-dla-strony-fotografa/

CatWalk

Motyw jest przeznaczony do realizacji strony poświęconej agencji modelek. Ale można go szybko dopasować do innych tematów niszowych, w tym do tworzenia blogu modowego. Templatka zawiera wszystkie niezbędne rozszerzenia. Oprócz tego motyw wygląda stylowo i będzie przyciągał uwagę czytelników do zawartości strony.
Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim akcentem na karmazynową barwę. Za pomocą ostatniej wyróżniane są elementy nawigacyjne oraz ważne informacje na stronie. Do innych przewag projektu tego motywu należy zaliczyć proste efekty animacyjne i brak dużej liczby elementów graficznych. Dzięki temu strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach czytelników. Motyw również ma wygodne opcje nawigacji.

Funkcjonalność templatki realizowana jest w oparciu o Cherry Framework 5.0. Oprócz tego do motywu był dodany wizualny edytor stron Power Builder i jego moduły.

DEMO – https://www.templatemonster.com/pl/demo/61202.html
Strona szablonu – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-61202.html

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji