Lubicie burze? Osoby związane z Drupalem chyba tak.

Ostatnio pisałem o „Grzmocie” czyli dystrybucji Thunder, teraz Acquia odświeża (i wydaje stabilną wersję 8.x-1.00) swoją „Błyskawicę” czyli Lightning.

Jedno i drugie to dystrybucje Drupala 8 nastawione na dostarczanie jak najlepszego „authoring experience” czyli miodności dodawania treści. Mają jednak pewną zasadniczą różnicę.

Motywacją autorów Thunder było wytworzenie dystrybucji gotowej do uruchomienia i wykorzystania jako fundament, ściany nośne i dach naszego „domu dla treści” – czyli rozwiązanie kompletne i niosące ze sobą pewne decyzje projektowe, które niełatwo będzie zmienić czy rozszerzyć.

Twórcy dystrybucji Lightning kierują ją do programistów i zespołów tworzących oraz utrzymujących strony. Zapewniają więc, że ich produkt oferuje:

  • maksymalną możliwą bezkolizyjność przy dodawaniu nowych modułów,
  • duże pokrycie testami automatycznymi,
  • łatwe włączenie rozwiązania do procesu ciągłej integracji
  • gwarantowane czasy łatania całej paczki w momencie odkrycia podatności w rdzeniu Drupala 8 lub użytych modułów.

Mamy zatem nacisk na lekkość, rozszerzalność i dbałość o wykorzystanie dobrych praktyk w budowie, utrzymaniu i rozwoju systemu – zgodnie z wytycznymi obowiązującymi obecnie w Drupal 8.

Warto dodać, że o ile wersja 7.x tej dystrybucji była kierowana raczej do osób chcących postawić szybkie demo tak 8.x zbudowano od zera z myślą o stronach jak najbardziej produkcyjnych.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji