Xmap swojego czasu był najbardziej popularnym (bowiem darmowym) komponentem do generowania map stron w kolejnych wersjach Joomla. Niestety od dawna nie było już aktualizacji, potem projekt całkowicie został zamknięty. I tylko na potwierdzenie tego na developera pojawił się następujący tekst „Xmap is not longer supported nor available, go to Joomla’s Extension Directory to look for alternatives.”.


Jakiś czas temu pojawiły się nawet prywatne inicjatywy kilku blogerów, które na łamach swoich stron opublikowały ostatnią wersje do pobrania.  Nie zmienia to jednak faktu, że kod był nadal ten sam, stary(!) … a przecież od kilku tygodni mamy już Joomla 3.4. I właśnie na fali przywracania do życia sprawdzonych projektów pojawił się OSMap (www.alledia.com/extensions/osmap/). Oczywiście chłopaki z alledia nie robią to w pełni za darmo. I dlatego jak zwykle na ich stronie dostępne są dwie wersje Darmowa i Pro. Na razie bieżący kod jest cały czas poprawiany, czyszczony z różnych historycznych naleciałości, aby jeszcze lepiej wpisywał się w nową architekturę CMS. Co kilka dni parę linijek jest poprawianych.

OSMAP

W OSMap  został wbudowany migrator danych z Xamp, zatem jeśli ktoś do tej pory używał Xmap, po prostu zaciągnie te dane, albo zbuduje je od początku. Na razie wersja bezpłatna od płatnej różnią się tylko dostępem do wsparcia, jak będzie potem nie wiadomo. Dlatego warto już dziś pobrać ten komponent, aby wygenrować mapę strony, w formacie XML, ze zbiorem wszystkich miejsc docelowych danej witryny.  Pamiętaj, aby w usłudze Google Webmasters Tools zgłosić link do mapy XML.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji