WordPress 4 wersja beta dostępna jest od kilku dni, jednak zmiany nie są tak rewolucyjne, jakby się mogło tego spodziewać po numeracji. Ale wynika to prawdopodobnie z planu wydawniczego i przemyślanej polityki, coś na wzór Apple :  „Dajmy im tylko kilka zmian w tym kosmetycznych niech się cieszą„. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, tego CMS używa tak wiele osób-firm, że dyrastyczne zmiany w samym „silniku” mogłby spowodować, że wiele stron po prostu przestałoby działać, co z pewnością zachwiało by pozycje lidera. A tak, zmiany dotyczą głównie zaplecza, zatem są bez wpływu na działanie szablonu.

Zatem jakie nowości zawitały WordPress 4.0 beta ?

  • Przede wszystkim skupiono sie na usprawnieniach wbudowanego edytora. Teraz edytor potrafi teraz generować podgląd klipów dodanych z YouTube oraz Vimeo, wystarczy wkleić link. Ponadto pasek narzędziowy edytora po przewinięciu strony zostaje przypięty przy górnej krawędzi ekranu.
  • Instalator dodatków doczekał się odświeżonego wyglądu – dzięki czemu można więcej przeczytać o danym rozszerzeniu bez klikania więcej, jak było do tej pory. To ucieszy osoby, które szukają wciąż nowych i nowych dodatków.
  • Podczas instalacji WordPress’a można teraz wybrać język.

Według oficjalnego planu wydawniczego stabilna wersja WordPress 4.0 zadebiutuje 25 sierpnia 2014 roku.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji