securimage
Nowe ciekawe moduły i skórki pojawiają się na drupal.org dość regularnie, dziś zaprezentuję wam kilka przykładów. Jeśli sami chcecie znaleźć coś fajnego (i podzielić się w komentarzach) to ten link doprowadzi was do wyników wyszukiwania, jakimi ja się posługiwałem.

Na początek nowy moduł typu Captcha do Drupala. Securimage jest w pełni open-source, generuje zagadki na naszym serwerze, posiada flashową wersję audio i wiele opcji konfiguracyjnych. Może komuś się przyda.

Projekt CTools Token Access umożliwia udostępnienie zawartości za pomocą tokena – sekretnego ciągu znaków dodawanego do URL’a – a następnie ustalenie czasu, po którym treść przestanie być dostępna. Mamy zatem coś w rodzaju tajnej treści, do której link, po pewnym okresie, przestaje działać. Może się przydać.

UEditor for wysiwyg jest, jak sama nazwa wskazuje, integracją UEditora z modułem WYSIWYG. UEditor, jak sama nazwa wskazuje, jest edytorem od chińskiego Baidu, podobno najlepszym i najwygodniejszym tego typu narzędziem (wg autora modułu). Licencja BSD, dużo opcji, wygląd jak z lat dwutysięcznych, szybkie działanie, strona z demo i chińska dokumentacja na pewno ucieszą wszystkich lubiących wyzwania :).

Moduł (a właściwie ich zestaw) studyrooms to ciekawy projekt implementujący funkcjonalność rezerwacji zasobów (np. sal konferencyjnych) w organizacji. Użytkownicy systemu opartego o ten moduł mogą definiować zasoby i ich okresy dostępności, następnie podglądać ich zajętość na kalendarzu oraz rezerwować. Zasoby (pokoje) mogą być w dowolnej ilości lokalizacji (budynków), mieć swoje reguły mówiące o ilości możliwych rezerwacji per okres, dostępności i osobach odpowiedzialnych. Przykład online w tym miejscu.

Na koniec prosty moduł pozwalający zmienić kontrolkę (widget) do wybierania wielu wartości z określonego zbioru. Obrazek wszystko Wam powie:

jQuery multiselect

jQuery multiselect

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji